Güncel

DEVLETE AİT 5 ŞEKER FABRİKASININ SATIŞI İÇİN ONAY ÇIKTI

DEVLETE AİT 5 ŞEKER FABRİKASININ SATIŞI İÇİN ONAY ÇIKTI

7 Mayıs 2018 07:07
-A

+A


            Turhal, Yozgat, Çorum, Kırşehir ve Bor şeker fabrikalarının satışı için onay çıktı.
Turhal, Yozgat, Çorum, Kırşehir ve Bor şeker fabrikalarının satışı onaylandı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından daha önce ihaleleri yapılan fabrikaların satışı onaylandı.
Turhal, Yozgat, Çorum, Kırşehir ve Bor fabrikalarının satışı onaylandı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan ihalelerdeki satış bedelleri şöyle olmuştu:
TURHAL İÇİN 569 MİLYON LİRA TEKLİF VERİLMİŞTİ
Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Turhal Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 569 milyon lirayla Kayseri Şeker Fabrikası AŞ,
Çorum Şeker Fabrikası için en yüksek teklifi 528 milyon TL bedelle Safi Katı Yakıt şirketi, Yozgat Şeker Fabrikası ihalesi için en yüksek teklifi ise 275 milyon TL ile Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ , Niğde Bor Şeker Fabrikası'nda en yüksek teklif 336 milyon TL ile Doğuş Yiyecek A.Ş., Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Kırşehir Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 330 milyon lira ile Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. vermişti.
CENGİZ İNŞAAT’IN YÜKLENİCİ FİRMASI
Duygu Mühendislik  ile ilgili yapılan araştırma sonucu daha önce yaptığı telefon görüşmesinde millete ağır hakaretler eden ve birçok ihaleyi alan Rizeli İş Adamı Mehmet Cengiz’e ait Cengiz İnşaat’ın yüklenici firması olduğu ortaya çıkmıştı.En çok tartışma yaratan konulardan birisi de Kırşehir Şeker Fabrikası içerisinde bulunan 90 bin ton şekerin (yaklaşık 300 milyon) akibetinin ne olduğu idi.Ancak ne özelleştirme idaresinden ne de Türk Şeker’den konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku