Güncel

DİLENCİLER KOL GEZİYOR

DİLENCİLER KOL GEZİYOR

30 Mayıs 2018 07:05
-A

+A

   Şehir içinde her gün bir çok yerde, özellikle camilerin olduğu ve halkın yoğun alışveriş yaptığı bölgelerde karşınıza çıkan dilencilere Kırşehir Belediye zabıta müdürlüğü fırsat vermeyerek ceza kesiyor. Özellikle ramazan ayında dini duygularını yoğun bir şekilde yaşayan halkımızın yardım severliğini fırsata çeviren ve dilencilik işini meslek haline getiren kişiler  dilenciliği tam anlamıyla meslek haline getirip kolay para kazanmanın peşine  düşüyor..
Kırşehir zabıta ekipleri dilencileri göz açtırmıyor fakat  zabıta ekiplerinde yeterli yetki olmadığından  ceza kesip  tekrar göndermek zorunda kalıyor .Yersiz cezalar karşında meydanı geniş bulan dilenciler ise bu durmadan yararlanıp   sokaklara düşüyor. Dilencilerin belli bir mekanı yok  sokakta cad restoran önlerinde  her köşe başından çıkabiliyorlar .İnsanların manevi duygularını kullanıp geçim kaynağı haline gelen dilenciler dilenmekle kalmayıp bir üstüne küçücük   çocuklarını  sıcakta kucaklarına alıp kullanmalarında ayrı bir mevzu. Vatandaşlara ustalıkla  çocuklarını kullanıp duygu sömürüsü yaparken kolay para kazanmanın peşine düşüyorlar.Para almayan dilenciler, para almak için ısrarla  duygu sömürüsü yaparak almaya çalışıyor diyen esnaf canından bezmiş durumda. Esnaflar : “İş yerlerimizde müşterilerimizi de rahatsız ediyorlar. Kapıdan kovuyoruz. Adeta pencereden giriyorlar. Yanlarına aldıkları küçük çocukları da istismar ediyorlar.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri şikayetler üzerine her gün dilencilere göre operasyon düzenliyor. Cadde ve sokaklardan tek tek toplanan dilenciler, zabıta karakollarına getirilerek burada haklarında Kabahatler Kanunu’na göre cezai işlem yapılıyor. Daha sonra serbest kalan dilenciler, tekrar dilenmeye başlıyor.
Dilenciler özelikle kaffelerde oturan ve lokantalarda yemek yiyen vatandaşlarında rahatsız edip ısrarla  para almak isterken alana kadar müşterilerin başından ayrılmıyor  tüm uyarılara rağmen ısrarla   gelmeye devam ediyorlar.
Bu dilenciler sokak sokak gezerken  apartman içlerine  kadar girip kapı kapı dilenip meslekte bildiğimiz kıdem atlıyorlar.
Peki bu dilenciler bu denli dilenirken ve bu kadar eleştiriye maruz kalıyor fakat hala insanlarımız neden hala onları bildikleri yolda devam ettirmek için taviz veriliyor buda ayrı bir mevzu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku