Güncel

Dini Musiki Kursu Sınavı düzenlenecek

Dini Musiki Kursu Sınavı düzenlenecek

Okunma: 374

15 Ağustos 2020 16:03
-A

+A

       Kırşehir İl Müftülüğü Dini Musiki Kursu Sınavı duyurusunda bulundu. Başvuruların 10 Ağustos 2020-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapıldığı, Dini Musiki Kursu Sınavı Kırşehir İl Müftülüğünde saat 09.00'da, 26 Ağustos Çarşamba günü gerçekleşecek.
Kırşehir İL Müfütlüğü'nde düzenlenecek olan Dini Musiki Kursu Sınavı hakkında şu bilgiler aktarıldı:
        "Diyanet İşleri Başkanlığı (Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü)’nın 30/07/2020 tarihli ve 73584642-774.01.03-E.533760 sayılı yazısı gereği; Başkanlığımızca, cami içi ve cami dışında gerçekleştirilen dini, sosyal, kültürel toplantı ve etkinliklerde ihtiyaç duyulan musiki formlarım yerine getirebilme kabiliyetine sahip, bu doğrultuda grup oluşturma ve ekip çalışması yapabilen, toplum huzurunda bir takım dini merasimleri icra ve idare edebilme yeteneği olan personeli yetiştirmek amacıyla, İlimize tanımlanan bir (1) adet kontenjan sayısınca İlimizde görevli erkek personel arasından mülakat yoluyla seçilecekler için Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezinde 6 ay süreli "Dini Musiki Kursu" düzenlenecektir."
        Ayrıca İlçe Müftülükleri yapılan başvuruları değerlendirdikten sonra şartları taşıyan personelin müracaat belgelerini listesi ile birlikte en geç 24 Ağustos 2020 Pazartesi  gününe kadar Kırşehir Müftülüğüne göndermeleri gerektiği belirtildi.
DİNİ MUSİKİ KURSUNA ALINACAK PERSONELDE ARANAN ŞARTLAR:
        4 yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, Vaiz, Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip, müezzin kayyım kadrolarında kadrolu olarak fiilen çalışıyor olmak, 01 Ekim 2020 tarihinden itibaren 6 ay süreyle askerlikle ilişkisi bulunmamak (Bedelli askerlik dâhil), Kurs süresince yurtdışı, umre vb. sebeplerle kursa ara verme durumunda olmamak, Kur'an-ı Kerim'i usulüne uygun ve düzgün okumak (Tashih-i Huruf Kursu'nu bitirmiş olmak tercih sebebidir.), Eda-seda itibariyle ileri düzeyde dini musiki kabiliyeti olmak, Memuriyette adaylığı kaldırılmış veya 01 Ekim 2020 tarihine kadar kaldırılacak olmak, 01 Ekim 2020 tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak, Daha önce aynı kursa katılmamış olmak.
SINAV ŞEKLİ:
         İlimiz Müftülüğünce seçilen görevli, Başkanlıkça oluşturulacak komisyon tarafından kursa katılacakları eğitim merkezinde ikinci bir sınava tabi tutulacak, başarılı olması halinde Ankara Rıfat Börekçi ve Bursa Eğitim Merkezlerinde 05 Ekim 2020 tarihinde kursa alınacaktır. Başarılı olan kursiyere ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Kurs bitiminde başarılı olanlar Eğitim Merkezlerinde ve mahallinde düzenlenen hizmet içi eğitim kurslarında dini musiki alanında rehber öğretici olarak görevlendirilebilecektir. Ankara Rıfat Börekçi ve Bursa Eğitim Merkezlerinde yapılacak ikinci sınava katılacakların sınav günleri, saati ve sınav yeri Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinin duyurular bölümünde yayınlanacaktır.
MÜRACAAT YERİ VE ZAMANI:
         Belirtilen şartları taşıyan istekliler (Vaiz, Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım) bağlı bulundukları il/ilçe müftülüklerine 21 Ağustos 2020 Cuma gününe kadar bir dilekçe ile şahsen başvuracaklardır.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku