Güncel

DOLU VE SELDEN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDA OLDUK

DOLU VE SELDEN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDA OLDUK

30 Mayıs 2018 07:04
-A

+A

   Çiçekdağı ilçemizde Cumartesi günü yağan dolu ve sel afatının ardından ekili arazilerde oluşan zararlar nedeniyle İl Müdürlüğümüz harekete geçti.
Dolu ve sel afatının ardından hemen harekete geçerek Çiçekdağı’na giden İl Müdürümüz Kenan Şahin ve müdürlüğümüz teknik personelleri arazilerde oluşan zarar ziyan alanları gezerek çiftçilere bakanlığımız tarafından yapılacak destekleri anlattılar.
 
Dolu ve sel afatının ardından ertesi gün hemen köyleri gezerek zarar gören çiftçilerin yarasına merhem olmaya çalışan İl Müdürü Kenan Şahin; “  Devletimiz büyüktür ve her daim çiftçimizin yanındadır. İl ve ilçe Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan komisyonların raporları doğrultusunda dolu ve sel afatında zarar gören yerleri bakanlığımıza bildireceğiz. Biz zarar gören köylülerimizin mağduriyetinin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunduk. Bakanlığımız yetkilileri de en kısa sürede gerekeni yapacaktır. Doğal afet olan bölgede Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) yapılmış olan arazilerde zarar tespiti yapacağını ve buna göre de arazi sahiplerine ödeme yapılacaktır. Ayrıca dolu ve sel den arazisi zarar gören çiftçilerimize Devletimiz, Bakanlar Kurulu kararıyla borç ertelemesi ve düşük faizli kredi gibi desteklemeleri olacaktır.  Yine geçtiğimiz hafta ilimiz merkeze bağlı Değirmenkaşı ve Ulupınar Köyleri ile Boztepe de yaşanan dolu ve sel ’in neden olduğu afet bölgelerine teknik personellerimizle birlikte itikal edip,  buralarda da oluşan zarar ziyanları tespit ederek bakanlığımıza bildirdik. Devlet olarak bizler her daim çiftçilerimizin yanındayız” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku