Güncel

DÖVİZCİLERDE DOLAR YOĞUNLUĞU!

DÖVİZCİLERDE DOLAR YOĞUNLUĞU!

13 Ağustos 2018 07:40
-A

+A


            Dövizin ateşinin yükselmesiyle birlikte dövizcilerin ve sarrafların önünde kuyruklar oluşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yastık altında bulunan dövizleri bozdurun çağrısına destek verenler olduğu kadar borcu olanlar da daha fazla zarar etmemek adına döviz/altın  Döviz kurlarında yaşanan yükseliş karşısında
            Vatandaşlar ellerindeki dövizleri/altınları bozdurmak için döviz bürolarının ve sarrafların yolunu tuttu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yastık altındaki dolarları ve al-tınları bozdurun açıklaması sonrasında vatandaşlar harekete geçti. Özellikle doların 6,3382 seviyelerine ulaşması karşısında vatandaş ellerindeki dolarları bozdurmak için harekete geçti. Bu durum döviz ve sarrafların önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.Dolar borcu olan da doların daha fazla yükselmesine karşı dolar aldı.Ancak dövizcilerde dolar bozduranın ağırlıkta olduğu görüldü.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yastık altındaki dolarları ve altınları bozdurun  açıklaması karşısında önemli bir iddiada bazı döviz bürolarının "para yok" diyerek döviz bozmadığı.
            Hatta bazı döviz bürolarının "Yükselen dolar karşısında döviz bozdurmanın fırsatçılık" olduğu görüşünde de bulunduğu iddialar arasında. Fakat iddialar bir yana döviz büroları ve sarraflar önündeki hare-ketlilik dikkat çekiyor. Esnaf dün itibariyle en yoğun günlerinden birini yaşadı.
            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta yaptığı açıklamada, “Buradan milletimize sesleniyorum, yastık altından gelin dövizlerinizi çıkar-tın.
            Dolar ve avrolarınızı, altınlarınızı çıkartın. Yerli ve milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun” ifadelerini kullanmıştı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku