Güncel

DR. ABDULVAHAP ŞAHİN AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI

DR. ABDULVAHAP ŞAHİN AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI

1 Mayıs 2018 07:57
-A

+A

    Erken seçim tarihinin açıklanmasının ardından Kırşehir'de siyasi yoğunluk hız kazanırken aday adayları da bir bir kendilerini göstermeye başladı . Dün gazetemiz Yeni Yeşilyurt'u ziyaret eden Dr. Abdulvahapşahin Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli'ye AK Parti Kırşehir Milletvekili aday Adaylığını açıkladı.
                TBMM'de Kırşehir'i temsil etmeye aday olan ve ismini genç milletvekili olarak hafızalara kazıyacak olan Dr. Abdulvahap Şahin; hem mesleği ile hem de siyasilere olan yakınlığı ile biliniyor.
Gençlere verdiği değeri hemen hemen bütün mitinginde dile getiren ve gençlere seslenerek "Sizleri TBMM koltuklarında milletvekili olarak görmek istiyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sözünden etkilenerek mecliste Kırşehir'i temsil etmek üzere aday adayı olan Dr. Şahin, AK Partiye ve Kırşehir'e hizmet edeceğini söyledi. Kırşehir'in makus talihini değiştirmek ve hakettiği değeri görmesi için bu yola çıktığını belirten Dr. Abdulvahap Şahin, 2005 yılında Öğrenci Meclis Başkanı olarak gittiği  TBMM'ye 24 Haziran'da AK Parti Kırşehir Milletvekili olarak gitmek istiyor.
                 Eğitimi, siyaset bilgisi ve ülkenin gündemini yakından takip etmesiyle bilinen genç doktor Abdulvahap Şahin, Kırşehir AK Parti'de isim listelerinin dengesini bozacak gibi görünüyor.
ABDULVAHAP ŞAHİN KİMDİR?
                 Kırşehir 1988 doğumlu. İlkokulu Süleyman Türkmani'de, liseyi ise Kırşehir Fen Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Yozgat – Yerköy İlçesi Devlet Hastanesinde Doktor olarak görevine devam etmektedir. Küçük yaştan itibaren siyaset içerisinde yetişti. Lise yılında Milli Eğitim Bakanlığının Demokrasi bilincini geliştirmek için yapılan projede Kırşehir’i temsilen Kırşehir Öğrenci Meclis Başkanı olarak seçildi. Türkiye’deki her ilin başkanlarıyla T.B.M.M Genel Kuruluna katıldı. Burada da Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına aday oldu. Ak Parti kurulduğunda orta öğretim teşkilat başkanlığı yaptı.
 Ege Üniversitesinde 1. Ve 2. Sınıfta Tıp Fakültesi öğrenci temsilciliği, 3. Sınıfta Tıp Fakültesinde okul başkanlığına seçildi. Aynı zamanda Üniversite konsey başkan yardımcılığını yürüttü. Ak Parti Gençlik kolları Üniversite yapılanması içinde bulundu. Seçimlerde ise aktif görev yaptı. Okul hayatında birçok haksızlıklara maruz kaldı.
                 Dr. Abdulvahap ŞAHİN eğitimini sosyal alanda tamamlamak adına Anadolu üniversitesi Sosyoloji bölümünü de tamamladı. Yurt dışında Araştırma ve yabancı dil eğitimi gördü.
Evli, iyi derecede İngilizce biliyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku