Güncel

DR. MURAT TAD TÖRENLE UĞURLANDI

DR. MURAT TAD TÖRENLE UĞURLANDI

Okunma: 380

26 Ağustos 2021 16:29
-A

+A

Koronavirüs nedeniyle 49 yaşında hayatını kaybeden Uz. Dr. Murat Tad (Pataloji) Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Patoloji Doktoru Murat Tad, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Bir süre önce koronavirüse yakalanan Tad, durumunun ağırlaşması üzerine Hacettepe Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Patoloji Uzmanı 49 yaşındaki Murat Tad yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Murat Tad’ın covid aşısını yaptırmadığı öğrenildi.
LÜTFEN AŞILARIMIZI YAPTIRALIM
Sağlık çalışanları tarafından yapılan açıklamada,Bugün Murat hocayla birlikte Covid-19 tedavisi gören Ankara'da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı İlhami Atılgan' da hayatını kaybetti. İki doktorumuzun da ortak özelliği ise maalesef Covid-19 aşısı olmamaları.
Oysaki aşı uygulaması başladıktan sonra doktor ve sağlık çalışanları ölümleri ciddi oranda azalmıştı. Lütfen ihmal etmeyelim. Konumu ne olursa olsun vatandaşlarımız bu hayati konuda lütfen bilim dışındaki sözlerle hareket etmesinler. Etraflarında ki yanıltıcı, yanlış yönlendirici insanlara değil Sağlık Bakanı ve sağlık yetkililerinin bilimsel verilerle yaptıkları açıklamalara itibar edip ona göre hareket etsinler. Konumumuz ne olursa olsun bilime dayanmayan, Covid-19 aşılarına karşıt yönde yapılan açıklamaların kararsız kişileri etkileyebileceklerini ve bunların madden ve manen üzücü sonuçlar doğurabileceğini unutmayalım. Aşı olanlar da tabiki Koronavirüse yakalanıyor ama olmayanlara oranla çok azınlıkta ve çoğu hafif atlatıyor. Diğer aşılar gibi sağlığı koruyucu Covid-19 aşısı sizi ve yakınlarınızı ölümcül risklerden büyük ölçüde korur.
Biraz önce Sağlık Bakanımız yaptığı açıklamada; " Bir ayda yaklaşık 5 milyon test yapıldı. Çok büyük bir sayı! Bugün 217 can kaybımızın sebebi önleyemediğimiz bulaşmalar. Salgını başımızdan savdık anlayışı. Ertelenen aşı. Bunların bedelini eğer biz ödemiyorsak, ödeyenler var! " Bu açıklamayı iyi analiz etmek gerek !

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku