Genel

Dünya Çevre Günü Nedeniyle Vali Akın'a Ziyaret

Dünya Çevre Günü Nedeniyle Vali Akın'a Ziyaret

Okunma: 457

7 Haziran 2021 15:26
-A

+A

 

Her yıl 5 Haziran’da kutlanan Dünya Çevre Günü nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker ve beraberindeki heyet Vali  İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
Vali  İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, yaşanan çevresel sıkıntıların günümüzde dünyanın en önemli sorunlarının başında yer aldığını söyledi.
5 Haziran Dünya Çevre Gününün doğa koruma konusunda kamuoyunda duyarlılık oluşturarak çevre konusundaki sorunlara dikkat çekmek amacıyla kutlandığını belirten Vali İbrahim Akın, “İnsanların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için çevrenin korunması önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Günümüzde dünya üzerinde yaşanan küresel ısınma, çevre kirliliği, kuraklığa bağlı çölleşme, su kaynaklarının azalması gibi çevre sorunları her geçen gün artmaktadır. Dünyamızı tehdit eden bu sorunların çözümü için birlikte hareket ederek gelecek nesillere daha temiz, daha yeşil, daha yaşanabilir bir çevre bırakmak amacıyla dünya ölçeğinde yapılan çalışmalara bizler de ülkemiz genelinde olduğu gibi yaşadığımız şehirlerde katkı sağlıyoruz.” dedi.
Ziyaret, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker’in Vali Akın'a kurum çalışmaları hakkında bilgiler verilmesi ile sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku