Güncel

EĞİTİMDE MARKA CACABEY ORTAOKULU

EĞİTİMDE MARKA CACABEY ORTAOKULU

Okunma: 260

11 Ağustos 2020 16:15
-A

+A

        Cacabey Ortaokulu başarısı ile yine eğitimde imzasını atarak liderliği zirvede tuttu. Cacabey Ortaokulu  Eğitimdeki başarısı Kırşehir’de gurur kaynağı. Aileler tarafından en çok tercihler arasına giren ve sınavlarda gösterdiği başarısı okul öğretmenlerin gurur kaynağı.
         Yıllardır eğitimde olsun gerek spor  dallarında olsun başarılarında marka haline gelen Cacabey Ortaokulu Fen Liselerine en çok öğrenci kazanan okul oldu. Geçtiğimiz yıl 29 öğrenci Fen Lisesini kazanmışken  2019-2020 eğitim yılı döneminde bu sayı artarak 40  öğrenci  Fen Lisesi kazandı.
Kırşehir Cacabey Ortaokulu Mehmet BERBER gazetemize yaptığı açıklamada  : 40 Kırşehir Prof.Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi,4 Kırşehir Fen Lisesine eşdeğer puan alıp farklı illeri tercih edenler, Kırşehir Merkez dışı toplam 11 il dışı , Ahi Evran Anadolu Fen Lisesi 46. Kırşehir genelinde en fazla  bu sene öğrenci göndermeyi başaran okul.
Berber,”Sportif faaliyetlerde bütün branşlarda il birinciliklerini bu yıl başaran okul.
2020 LGS sonuçları açıklandı. Okulumuz her sene olduğu gibi geleneğini bozmayarak Fen Lisesine en fazla öğrenci yerleştiren okul oldu.
         Açıklanan resmi sonuçlara göre 40 öğrencimiz Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesini kazanırken 4 öğrencimiz de il dışındaki eş değerdeki diğer Fen liselerini kazanmıştır.
        Bu başarıda emeği geçen ; Pandemi dönemi olmasına rağmen gecesini gündüzüne katarak her türlü ortamda öğrencilerimize ulaşıp gerek konu anlatarak gerekse sorularını çözerek gerekse her anlamda rehberlik eden başta öğretmenlerimize, çalışmaktan hiç vazgeçmeyen sevgili öğrencilerimize, bu sürecin sıkıntısız bir şekilde devam etmesini sağlayan okul idarecilerimize ve personelimize ve tabi ki her şartta çocuklarına destek olarak evdeki öğretmenleri haline gelen değerli velilerimize teşekkür ediyoruz”dedi.
(ZELİHA KARAYEL)

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku