Güncel

Ekicioğlu; “Amacımız Vatandaşımıza Hizmet Etmek”

Ekicioğlu; “Amacımız Vatandaşımıza Hizmet Etmek”

Okunma: 375

12 Ocak 2022 16:40
-A

+A

Selahattin Ekicioğlu: 2021 yılı içerisinde Dış İlişkiler Müdürümüz Ceyhan Yıldız’ın koordinatörlüğünde 143 yurtdışı form, 25 yazışma, 50 mektup okunması ve bilgilendirilmesi yapılarak hemşerilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmiştir.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun talimatıyla kurulan, yurtdışında yaşayan hemşerilerimizin yurtiçi ve yurtdışı kurumları ile olan emeklilik vb. gibi işlemleri için ücretsiz danışmanlık hizmetinin verildiği Yurtdışı Danışma Masası Birimi, Neşet Ertaş Kültür Merkezi içerisinde bulunan Dış İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Yurtdışında yoğun bir nüfusa sahip olan Kırşehirli hemşerilerimizin hem yurtdışındaki kurumlarla hem de yurtiçindeki kurumlarla olan resmi işlemlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti veren Yurtdışı Danışma Masası ile ilgili bilgi veren Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu şunları ifade etti:
“Bilindiği gibi yurtdışında çok sayıda Kırşehirli hemşerimiz yaşamakta. Hemşerilerimizin ikamet ettikleri ülkedeki kurumlarda ya da Türkiye’deki kurumlarda emeklilik vs. gibi birtakım resmi işleri olmaktadır. Biz de bu konularda yurtdışında yaşayan ya da ülkemize kesin dönüş yapmış olan hemşerilerimize kurumlar arası resmi işlemlerinde yardımcı olabilmek amacıyla Dış İlişkiler Müdürlüğümüz bünyesinde kurmuş olduğumuz Yurtdışı Danışma Masası Birimi’ni faaliyete geçirdik.
Yurtdışında yaşadığı ülkelerde Kırşehir’i temsil eden, gurbette bin bir emekle kazandıkları ile memleketi Kırşehir’de yatırım yapan, dolayısıyla Kırşehir ekonomisine önemli bir katkı sunan kıymetli hemşerilerimiz için böyle bir danışmanlık hizmeti vermekten dolayı çok mutluyuz.
2021 yılı içerisinde Dış İlişkiler Müdürümüz Ceyhan Yıldız’ın koordinatörlüğünde 143 yurtdışı form, 25 yazışma, 50 mektup okunması ve bilgilendirilmesi yapılarak hemşerilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmiştir. Bu istatistik de göstermiştir ki yurtdışı yazışma ve bilgilendirme ihtiyacı bulunan hemşerilerimize gerekli katkı Yurtdışı Danışma Masası tarafından yerine getirilmektedir. Amacımız bu konuda ihtiyacı olan tüm hemşerilerimize ücretsiz olan bu hizmeti devam ettirmektir.
Yurtdışı kurumsal işlemler ile ilgili ücretsiz danışma hizmeti almak isteyen vatandaşlarımızı Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren Yurtdışı Danışma Masası’na başvuruda bulunsunlar” dedi.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku