Güncel

Ekicioğlu; "Öğretmenlerimiz toplumda mutlak ve mutlaka farklı bir konuma getirilmelidir"

Ekicioğlu; "Öğretmenlerimiz toplumda mutlak ve mutlaka farklı bir konuma getirilmelidir"

Okunma: 488

9 Aralık 2021 17:24
-A

+A

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, okul ziyaretleri kapsamında 30 Ağustos İlköğretim Okulu, Cacabey Ortaokulu ve Yusuf Sıddık Demir Anadolu Lisesi'nde öğretmen ve müdürlerle bir araya geldi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, öğretmenler ve Müdürlerle bir araya gelerek eğitim ve okulların durumu hakkında durum değerlendirmesinde bulundu.
Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat, Park ve Bahçeler Müdürü Ahmet karaman ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cumhur Uzun’la birlikte Kırşehir'de bulunan okul ziyaretlerine devam eden Ekicioğlu, okulların sorunlarını yöneticileriyle istişare ederken eğitim durumuyla ilgili de görüş alış verişinde bulunuyor. Görülmelerde, eğitimin genel durumu, öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaç ve beklentileri noktasında görüş alış verişinde bulunan Ekicioğlu, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz okulların önemini vurgulayarak, ülkenin büyümesi ve kalkınmasının yolunun eğitimden geçtiğini belirtti. ilk yapılması gerekenin ise bütçeden Milli Eğitime kaynak aktarımı olması gerektiğinin altını çizdi. Ziyaretinde açıklamalarda bulunan Ekicioğlu, Öğretmenlerimiz toplumda mutlak ve mutlaka farklı bir konuma getirilmelidir diyerek öğretmenliğin önemine vurgu yaptı.
Açıklamalarına devam eden Selahattin Ekicioğlu şunları ifade etti:
“Bugün gelinen noktada eğitimin önemi daha da artmıştır. Pandemi sürecinin de eklenmesiyle oluşan bilgi açığını kapatmak için çalışmalar yapılmalıdır. Bugün 100 binin üzerinde öğretmen adayı atama beklemektedir. Yapılan araştırmalara göre 43 bin 627 dersliğe ihtiyaç var. Sorunların çözümü noktasında mutlaka bir Eğitim Bilim Kurulu oluşturulmalı ve Eğitim Şurası yapılmalıdır.
Öğretmenler Meslek Kanunu’nun ivedilikle çıkartılmasını düşünüyor ve bu konuda öğretmenlerin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Öğretmenlerimiz toplumda mutlak ve mutlaka farklı bir konuma getirilmelidir. 3600 Ek Gösterge polislerimizle birlikte öğretmenlerimize de ivedilikle verilmeli ve bu konuda daha önce verilen sözler tutulmalıdır” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku