Güncel

Ekicioğlu, Basın Temsilcilerini Ziyaret Ediyor

Ekicioğlu, Basın Temsilcilerini Ziyaret Ediyor

Okunma: 447

29 Aralık 2021 16:43
-A

+A

Ekicioğlu: Amacız Kırşehir’in gelişimi ve halkımızın her alanda rahatlamasıdır; bu noktada art niyeti olanlar da Kırşehir Belediyesi’nin çalışmasını engellemekten vazgeçip kirli ellerini çeksinler!

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Milletvekili Metin İlhan, Başkan Yardımcısı Osman Uçar, CHP İl Başkanı Baran Genç ve İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen ile birlikte gazete ziyaretleri kapsamında 28 Aralık 2021 Salı günü Kırşehir Memleket-Kırşehir Yeşilyurt gazetelerini ziyaret etti.
Kırşehir Memleket-Kırşehir Yeşilyurt gazeteleri sahibi Murat Sürmeli ile gündeme ilişkin görüş alış verişinde bulunan Başkan Ekicioğlu, Millet İttifakı olarak ülkenin ve şehrin sorunlarını bildiklerini ve bu bağlamda çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini ifade etti. Murat Sürmeli’nin sorularını da yanıtlayan Ekicioğlu gündeme ilişkin düşüncelerini aktarırken şunları ifade etti:
“Bugün Türkiye’nin geldiği noktada sorunların çözümünün de hukuk ve demokrasi yoluyla olduğunun bilincindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti birlikteliği de sorunların çözümü ve aşılması noktasında çok önem arz etmektedir.
Yaşanan siyasi gelişmeler ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz da hem partilerimiz hem de belediyelerimizin bugün seçim olacakmış gibi vatandaşın yanında ve çözüm odaklı çalışlalar yapmasını gerektiriyor. Biz de bu bağlamda Millet İttifakı olarak seçim olsa da olmasa da Kırşehirli hemşerilerimizin huzur ve refahı için sahadayız ve çalışmalarımız aralıksız sürüyor.
Ekonomik alanda yaşanan gelişmeler de göstermiştir ki istihdama ve üretime yönelik çalışmalar yapmadan ve projeler üretmeden halkımızın refaha kavuşması çok zordur. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak yıllardır atıl durumda bulunan Farbel Boya Fabrikası ve alanını alarak büyük bir projenin başlatılması için öncülük ettik. Kurmayı hedeflediğimiz ve Büyükşehir Belediyelerimizi de projelerimize dahil etmeyi düşündüğümüz bu projemizle Belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek olacağız. Bununla birlikte 20 Milyon Liralık tasarruf sağlamayı hedeflediğimiz GES Projemiz başta olmak üzere Kırşehir’de yapılamaz denileni yaptık. Ahi Külliyesi içerinde 32 meslek grubunun faaliyette bulunacağı iş yerlerine, söz konusu yerlerin faaliyete geçebilmesi için şirkete devrederek iskân verdik.
Gelinen süreçte borcumuzu 462 Milyon gibi devasa bir rakamdan 190 Milyona düşürerek yaptık. Üstelik yatırımlarımızın tamamını da sıfır kerdi ile gerçekleştirerek Türkiye’de örnek bir Belediyecilik sergiliyoruz.
Özellikle 2021 yılında birçok bölgede yeni çalışmalara Belediye olarak imza attık. 2022 yılı sonu ve 2023 yılı başı hedeflerimiz arasında özellikle kenar mahallelerimizde el değmemiş yol ve kaldırım çalışması kalmayacak.
Biz Kırşehir ve Kırşehirli hemşerilerimiz için tüm paydaşlarımızla ve ekibimizle birlikte bundan sonra da var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Amacız Kırşehir’in gelişimi ve halkımızın her alanda rahatlamasıdır; bu noktada art niyeti olanlar da Kırşehir Belediyesi’nin çalışmasını engellemekten vazgeçip kirli ellerini çeksinler.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku