Güncel

EKİCİOĞLU BİLİM ŞENLİĞİ AÇILIŞINA KATILDI

EKİCİOĞLU BİLİM ŞENLİĞİ AÇILIŞINA KATILDI

Okunma: 301

1 Ekim 2021 16:22
-A

+A

Ekicioğlu: Gençler, yaşlılar size ‘icat çıkarmayın’ diyecektir. Onlara aldırmayın, benim size tavsiyem bol bol icat çıkarın!

30 Eylül 2021 Perşembe günü saat 09:30’da Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki “Ahiler Diyarı Bilimle Şenleniyor” programı açılış programına Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile birlikte katılan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu gençlere hitaben yaptığı konuşmasında; “Yaşlılar size ‘icat çıkarmayın’ diyecektir. Onlara aldırmayın, benim size tavsiyem bol bol icat çıkarın olacaktır." dedi. Başkanımız Ekicioğlu, konuşmasında şunları ifade etti:
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğünün ev sahipliğinde; Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen Bilim Şenliğine katılan herkesi saygıyla selamlıyorum.
TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programları kapsamında desteklenmeye değer görülen “Ahiler Diyarı Bilimle Şenleniyor” isimli bilim şenliği kuşkusuz hepimize önemli kazanımlar sunacaktır.
Tarih ve kültür şehri Kırşehir’imizin özellikle Bilimsel alanda da adından söz ettirecek olması hepimizin en büyük temennisidir. Bu konuda özellikle bilimsel üretim merkezleri olan üniversitelerin ve üniversite öğrencilerimizin katkıları şüphesiz en büyük gurur kaynağımızdır.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de söylediği ve gençlerimizden beklentisini dile getirdiği “Bütün ümidim gençliktedir! sözü siz gençlerimizden ülkemizin geleceği adına hepimizin beklentilerini dile getirmektedir.
Bu kapsamda “Ahiler Diyarı Bilimle Şenleniyor” isimli bilim şenliğin hazırlanması ve sunumunda emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyor ve sevgilerimi sunuyorum.”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku