Güncel

Ekicioğlu Makine Mühendisleriyle Bir Araya Geldi

Ekicioğlu Makine Mühendisleriyle Bir Araya Geldi

Okunma: 355

13 Kasım 2021 14:31
-A

+A

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Türkiye Makine Mühendisleri Odası (TMMO) Kırşehir Temsilciliğinin düzenlediği yemeğe katılarak meslekte belli yılları dolduran üyelere plaketlerini takdim etti. 11 Kasım 2021 Perşembe günü Ağalar Konağı’nda akşam yemeğinde Türkiye Makine Mühendisleri Odası (TMMO) Kırşehir Temsilciliğinin düzenlediği, Kayseri Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı yemekte bir araya gelen Ekicioğlu meslekte belli bir yılı dolduran üyelere de plaketlerini takdim etti.

Türkiye Makine Mühendisleri Odası (TMMO) Kırşehir Temsilcisi Ahmet Göçen ve Kayseri Şube başkanı Süleyman Varol’un konuşmasının ardından söz alan Ekicioğlu, şunları ifade etti:
“01.04.2021 Tarihinden itibaren MMO Kırşehir İl Temsilciliği ile Kırşehir Belediyesi arasında 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere protokol imzalamıştık. 4 Mayıs 2018 tarihli, 30411 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereğince asansörün güvenli ve işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığını tespit etmek için ilgili idare sınırları içerisinde bulunan yapılardaki asansörlerin yılda en az 1 defa periyodik kontrolünün yapılması gerekiyor.
Kontrollerdeki temel amaç günlük hayatımızda ve çalışma yaşamımızda sağlığımıza zarar verebilecek hususların önceden belirlenerek gerekli önlemlerin alınması, rahat ve güvenli ortamın sağlanması, kazaların önlenmesi, insanların korunması ve emniyetin sağlanmasıdır. Bu amaç doğrultusunda kontrolleri yapılmamış her makine risk taşır. Asansör periyodik kontrollerinin Güvenli Bir Kent, Güvenli Bir Yaşam amacı ile yapması tüm Kırşehirli hemşerilerimiz için önem arz etmektedir.
TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Sn. Süleyman Varol ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Makine Mühendisleri Odası Kırşehir İl Temsilcilik Başkanı Ahmet Göçen’ in katılımıyla bu akşam burada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti belirterek hepiniz çalışma hayatınızda başarılar diliyorum.”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku