Güncel

EMEKLİ OLMAK İSTEYENLER DİKKAT...!

EMEKLİ OLMAK İSTEYENLER DİKKAT...!

Okunma: 919

7 Ocak 2021 16:26
-A

+A

        Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası arasında 7256 sayılı Yapılandırılma Kanunu kapsamında emekli olabilecek sigortalılara yönelik kredi iş birliği protokolü imzalandı.
         Protokol sonrası açıklamalarda bulunan Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda,"Emekliliğe hak kazanmış Bağkur’lularımız! Birikmiş prim borçlarınız ve ihya edilecek süreleriniz için, anlaşma yaptığımız kamu bankalarından uygun koşullarda kredi kullanarak emekli olabilirsiniz." ifadelerinde bulundu.
İl Müdürü Akdeniz,  SGK ile Kamu Bankaları arasında imzalanan Kredi İş Birliği Protokolü kapsamında ilimiz Sigortalılara Bankalarla yapılan protokol ile yapılandırılan borcun banka kredisi ile ödenerek, emeklilik imkânı sunulacağını ve sigortalılarımız, yapılandırılan sigorta prim borçlarının peşin ödeme tarihinin son gününe yani 31 Mart’a kadar aylık 1,60 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabileceklerini belirtti.
         İlimizde bu imkândan yararlanmak isteyen sigortalıların, sigorta prim borçlarına ilişkin yapılandırma başvurularını öncelikle Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerine yapmaları gerektiğini ve Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlükleri tarafından verilecek emekli olabileceklerine ilişkin yazısı ile birlikte Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden istedikleri bankaya müracaat edebileceklerini ifade edildi.
YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI
       SGK Başkanı İsmail Yılmaz 7256 sayılı Yapılandırma Kanunun süresinin uzatıldığını hatırlatarak; ‘’30 Aralık 2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından; yapılandırma için son başvuru tarihi, 31 Aralık 2020 tarihinden 1 Şubat 2021 tarihine, İlk taksitin son ödeme tarihi ise 28 Şubat 2021 tarihinden 31 Mart 2021 tarihine uzatılmıştır.’’ dedi.
SGK Başkanı Yılmaz, ‘’Sosyal Güvenlik Reformumuzun mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendinin destekleriyle Sosyal Güvenlik Kurumu olarak bugüne kadar iyi günde kötü günde vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu, bu ve benzer düzenlemelerle de her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek isterim.’’ dedi.
Sigortalılara kredi kullanmak suretiyle emekli olma imkânı getiren protokolü Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı İsmail Yılmaz, Ziraat Bankası adına Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar, Türkiye Halk Bankası adına Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay ve Türkiye Vakıflar Bankası adına Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Lütfü Çelebi imzaladı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku