Güncel

EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ

EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ

Okunma: 854

27 Kasım 2020 15:52
-A

+A

         Kırşehir Belediyesi internet sayfası üzerinden her yıl ödenen emlak ve çevre temizlik ödemeleri hususunda duyuruda bulundu. Belediye tarafından yapılan duyuruda "Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit son gün 30 Kasım..! Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur..." ifadesinde bulunuldu.
          Bina, arazi ve arsalar sahipleri tarafından her yıl iki taksitle ödenen emlak vergisinde son haftalar geldi. 2020 yılı emlak ve çevre temizlik vergisinin ikinci taksit ödemesinin 30 Kasım tarihine kadar yapılabilecek.
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemekle yükümlü mükelleflerin, 2020 yılı ikinci taksiti son ödeme günü 30 Kasım olacak. Belediyelere ödenen emlak ve çevre temizlik vergilerini ödemede vatandaşların faiz yüküyle karşılaşmaması için vergilerini belirtilen tarihi kaçırmadan ödemeleri gerekiyor.
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİĞİ VERGİSİ İNTERNETTEN ÖDENEBİLİYOR
        Vatandaşlara birçok belediye ve bankanın internet sayfasından online vezne yoluyla ödeme imkanı sunuluyor. Vergilerini ödeyecek vatandaşlara mesai saatlerinde belediyeye ait internet üzerinden, mobil uygulamadan, bankalar aracılığıyla ödeme yapma kolaylığı sağlıyor.
Ayrıca emlak vergileri ilgili belediyeye bizzat gidilerek ödeniyor. Emlak Vergileri Belediyelerin banka hesap numaralarına EFT veya havale yoluyla da ödenebiliyor.
EMLAK VERGİSİ GEÇİKME ZAMMI NE KADAR?
        Emlak Vergisi süresi içinde ödenmezse, her ay için yüzde 2 oranında gecikme zammı uygulanıyor. Mayıs sonuna kadar ödenmesi gereken ilk taksiti ödemediyseniz gecikme zammıyla birlikte iki taksiti ödeyebilirsiniz.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku