Genel

EMLAKÇI ESNAFA TANINAN MUAFİYET HAKKI YARIN SONA ERİYOR…

EMLAKÇI ESNAFA TANINAN MUAFİYET HAKKI YARIN SONA ERİYOR…

Okunma: 725

30 Mart 2021 14:51
-A

+A

 Kırşehir Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, Emlakçıları Uyardı

Dalgalı ,"5 Haziran 2018 tarihinde yayınlanan bir yönetmelikle Emlak danışmanlığı ve emlak alım satımı yapan esnafa yetki belgesi  zorunluluğu getirilmişti."dedi.
Kırşehir Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı yaptığı açıklamada, 14 Ekim 2020 de aynı Yönetmelikte yapılan değişiklik ile de halihazırda emlak işi yapan esnafımıza yetki belgesi alabilmeleri için bir takım kolaylıklar tanınmıştır.
Buna göre, 5 haziran 2018 den önce emlakçılık işini yaptığını vergi kaydı veya esnaf odası kaydı ile belgeleyenler ve başvuru tarihine kadar bu işi yapmakta olanlar lise Mezuniyeti şartından muaf tutulacaktır. Bu durumdaki esnaflar 5 haziran 2018 tarihinden evvel milli eğitim müdürlüğüne bağlı halk eğitim merkezinden meslekleri ile ilgi eğitim sertifikası almışlar ise seviye 5 mesleki yeterlilik belgesi den de muaf tutulacaklardır.
14 Ekim 2020 tarihinden önce emlakçılık işi yaptığını vergi kayıt belgesi ile veya meslek odası kaydı ile belgeleyenler ve başvuru tarihi itibarı ile bu işle iştigal edenler mesleki deneyim şartından muaf tutulacaktır.
Dalgalı ,Yukarıda bahsedilen MUAFİYETLERDEN yararlanacak olan emlakçı esnaflarımızın ticaret bakanlığı taşınmaz ticareti sistemi üzerinden 31 mart 2021 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir.
Aksi halde yetki belgesi almayan esnafın faaliyetine izin verilmeyecektir.ifadesini kullandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku