Güncel

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ YEMİN ETTİLER

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ YEMİN ETTİLER

12 Mayıs 2018 07:21
-A

+A

Kırşehir deki engelli vatandaşımız 1 günlüğüne asker olarak yemin ettiler.
Vali Vekili Adnan Kayık, engelli vatandaşlarımızın yemin törenine katıldı.
Askeri Gazinoda düzenlenen yemin törenine Vali Vekili Adnan Kayık, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen daire müdürleri, jandarma teşkilatı mensupları ile engelli vatandaşların aileleri katıldı.
Törende konuşan Vali Vekili Adnan Kayık, “Engelli evlatlarımızın hepsi 1 günlüğüne de olsa çakı gibi asker oldular. Asıl engel kafadadır, kafalardaki engelleri ortadan kaldırırsak her şey daha güzel olur. Asker olan engelli vatandaşlarımızın hepsinin yüreğinde vatan, millet, bayrak sevgisi var. Engelli çocuklarımızı sabırla büyüten ve asker ocağına getiren ailelerine minnettarız.” dedi.
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen de konuşmasında, 1 günlük askerî eğitim alan 32 engelli vatandaşın, askerlik görevini yerine getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.
Yemin Töreni, Vali Vekili Adnan Kayık ve beraberindeki protokolün engelli vatandaşlara Teskerelerini vermesi ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku