Güncel

Engelliler Gününde Vali AKIN'A Ziyaret

Engelliler Gününde Vali AKIN'A Ziyaret

4 Aralık 2018 07:33
-A

+A

 

         Engelli vatandaşlarımız 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Vali İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler. Ziyarette ayrıca engelli kardeşimiz Mustafa Kaya Temsili Vali olarak makamı teslim aldı.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, engelli bireylerimizin her zaman hayatın içinde olmalarını arzu ettiklerini söyledi.3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün asıl amacının toplumda engelli kardeşlerimize karşı bir farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, Birleşmiş Milletlerin aldığı bir kararla 3 Aralık, 1992 yılından bu yana Dünya Engelliler Günü olarak kutlanmaktadır. Engellilik, normal insanların yaptığı faaliyetleri bazı vatandaşlarımızın yapmaya kabiliyeti olmamasıdır. Her insan bir engelli adayıdır. Doğuştan ya da sonradan meydana gelen her türlü engel ise ancak iyi bir eğitimle aşılabilir.
Devletimiz son yıllarda yaptığı kanuni düzenlemelerle, engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayata aktif olarak katılmalarını ve topluma daha kolay adapte olmalarını hedeflemiştir. İnanıyorum ki bu çalışmalar artarak devam edecektir. Bizler de engelli bireylerimizin her zaman hayatın içinde olmalarını arzu ediyoruz. Nitekim, toplumumuzda sanattan ticarete, spordan siyasete kadar pek çok alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimiz var. Diğer engelli vatandaşlarımızın da bu kardeşlerimizi örnek alarak kendilerini geliştirmelerini temenni ediyorum. Bugün dolayısıyla düzenlenen çeşitli etkinlikler çerçevesinde engelli kardeşlerimizle bir araya gelmiş olmaktan büyük  bir memnuniyet duyuyor ve tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Temsili Vali Mustafa Kaya'dan Engelli Kardeşlerine Tavsiye:
Temsili Vali Mustafa Kaya da konuşmasında, “Bugün spor ile alakalı konuşmak istiyorum. Ben, yüzme sporu ile ilgileniyorum ve azmim sayesinde bu alanda birçok başarılar elde ettim. Spor yaparak daha sağlıklı bir bedene sahip olacağımızı düşünüyorum. Devletimiz bizlere kendimizi geliştirebilmemiz için gereken her türlü desteği vermektedir. Bizler de bu desteği en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Ben kendimi sporla daha iyi ifade ettiğimi düşünüyor, sporla daha sağlıklı bir yapıya kavuştuğumu belirtiyor, ve sporu diğer engelli kardeşlerimize de tavsiye ediyorum.” sözlerine yer verdi.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımız da konuşmalarında, kendilerine verdiği desteklerden dolayı Vali İbrahi Akın'a teşekkür ettiler.Ziyaret, Vali İbrahi Akın, engelli vatandaşların sorunlarını dinlemesi ve onlarla yaptığı sohhbet ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku