Güncel

Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi Resmî Açılışı Yapıldı

Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi Resmî Açılışı Yapıldı

Okunma: 520

4 Aralık 2021 16:06
-A

+A

Kervansaray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi resmî açılışı 3 Aralık 2021 Cuma günü saat 14:00’da yapıldı

Kervansaray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi resmî açılışına katılmak isteyen ve ulaşım olanağı bulunmayan engelli hemşerilerimiz Kırşehir Belediyesi Hayata Engel Yok Hizmet Aracımızla açılış programına getirildi
3 Aralık 2021 Cuma günü saat 14:00’da Kervansaray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi açılışına Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz, Tuncay Polat ve Asaf Kayaoğlu ile birlikte Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezinde hizmet alan engelli hemşerilerimiz ve aileleri de katıldı.
Açılış programında bir konuşma gerçekleştiren Belediye başkan Yardımcısı Nuri Araz, Dünya Engelliler Günü’nde bu açılışı yapmanın Belediyemiz için de çok anlam ifade ettiğini dile getirerek şunları söyledi:
“Biz Kırşehir Belediyesi olarak engelli hemşerilerimizle birlikte böylesi bir günde birlikte olmanın ve onlara hizmet sunacak olan Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezimizin açılışını onlarla birlikte yapmanın gururunu yaşıyoruz.
Amacımız, Kırşehir Belediyesi olarak hemşerilerimiz için engellerin kaldırılması ve onların sosyal kültürel yaşamlarına birlikte katkı sunmaktır.
Bu nedenle buraya gelerek açılışımızı onurlandıran tüm hemşerilerimize saygılarımızı sunuyorum.”
Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi açılışıyla ilgili, Ankara’da daha önceden belirlenmiş bir toplantı nedeniyle katılamayan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise yaptığı yazılı açıklamayla söyledi:
“Kervansaray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi’ndeki çalışmalarımızı tamamlayarak hemşerilerimize hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Merkezimizde, Kırşehir’de bulunan engelli vatandaşlarımızın birlikte zaman geçireceği, beden eğitimi, el işi kursu, resim, ahşap boyama, müzik ve bilgisayar kurs vb. alanlarında hizmet alabilecekleri projemizle çok önemli bir ihtiyacı karşılıyoruz.
Kervansaray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi’nde, engel(siz) vatandaşlarımız hizmetlerimizden faydalanabilmek için geçtiğimiz ay içerisinde başvuruda bulundular ve faaliyetlerimiz de başlamış bulunuyor.
Biz, Kırşehir Belediyesi olarak söz verdiğimiz projeleri hemşerilerimizden aldığımız destekle bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz ve buna benzer çalışmalarımız farklı alanlarda devam edecek.
Bireysel ve yerel yönetimler olarak gerçekleştirmemiz gereken engelsizleştirme çalışmaları kapsamında engelli hemşerilerimizin bu tür faaliyetlerden faydalanabilmesi en büyük dileğimizdir.
Bu kapsamda bugün açılışı gerçekleştirilen Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi’nin tüm engelli hemşerilerimize ve Kırşehir’e hayırlı olmasını diliyorum.”
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku