Sıcak Haber
 TEŞEKKÜRLER...

TEŞEKKÜRLER...

Güncel

ER "İLGİLİ VE ŞEFKATLİ DAVRANSALAR BU KADAR KATLİAM OLMAZ"

ER "İLGİLİ VE ŞEFKATLİ DAVRANSALAR BU KADAR KATLİAM OLMAZ"

Okunma: 383

14 Ağustos 2021 15:29
-A

+A

Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen ve Kırşehir Amatör ve Sportif Olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er Kırşehir göletlerinde usulsüz balık avlananları denetimde bulundu.
Kırşehir Amatör ve Sportif Olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er balık yasaklarının kalkması ile birlikte  amatör balıkçıların su ürünlerine zarar vermeden uyulması gerektiğini bildirdi.
Er, Su ürünleri stoklarını korumak ve su ürünleri kaynaklarından ekonomik olarak yararlanmak üzere, su ürünleri ruhsat tezkereleri, sportif amaçla yapılacak avcılık, istihsal yerlerinin değiştirilmesi, avcılıkta patlayıcı ve zararlı maddelerin kullanılması, su ürünleri istihsal yerlerine dökülmesi yasak olan zararlı ve kirletici maddeleri,kullanılmasının yasak olduğunu  ve bu kurallara amatör balıkçıların uyması gerektiğini bildirdi.
 Kırşehir Amatör ve Sportif olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er, balıklarının neslini tüketen avlanma şekilleri hakkında şu bilgileri kaydetti: “Yasak avlanmalar şimdi elektrikli şokla avlanma birde manyetikle avlanma var. Tabi bu manyetik çok feci bir şekilde irili ufaklı ne var ne yok yuvayı hem bozuyor hem de dağıtıyor. Balıklar çok sıkıntıya giriyor kurtulma şansı kalmıyor. Balıkların tamamı ölüyor hele küçük levrek yavruları yok oluyor. Bizim görevimiz su ürünlerini korumaktır. Görevlerini tam olarak yerine getirmiyorlar. Kendi kafalarına göre çalışmalarını yapıyorlar ve götürdükleri kadarda götürüyorlar. Tonlarca balık gidiyor. Buna bile bile göz yumuluyor.
Er; Şikayet üstüne şikayet geliyor. Burada tamamen küçük yavru balıklar satılıyor. Neden buna göz yumuluyor. Hirfanlı Barajı'ndaki balıklar tüm Türkiye’ye yetecek kadar çok balık yönünden çok zenginiz ama götüren çok götürüyor. Ben defalarca söylüyorum tamam deyip geçiştiriyorlar. Balıklara ilgili ve şefkatli davransalar bu kadar katliam olmaz."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku