Güncel

Ertaş’ın eserleri senfonik olarak seslendirilecek

Ertaş’ın eserleri senfonik olarak seslendirilecek

18 Aralık 2018 07:20
-A

+A

 

(DHA) – MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın şarkıları, senfonik konserle yeniden yorumlayarak sanatseverlerle buluşturacak.
Konser, Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek. Konserin orkestra şefliğini Neşet Ertaş’ın eserlerini senfonik şekilde yeniden düzenleyen Serdar Yalçın, koro şefliğini Anıl Aydın yapıyor. Mersin Devlet Opera Orkestrası ve Korosu’nun yer aldığı eserde MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni soprano Bengi İspir Özdülger, mezzo soprano Nihan Çetin Aydın, tenor Onur Polat ve bas Zafer Erdaş solist olarak eşlik ediyor.
Programda 'Ahirim Sensin', 'Neredesin Sen', 'Gönül Dağı', 'Yazımı Kışa Çevirdin', 'Al Elma Boyanır mı', 'Mühür Gözlüm', 'Niye Çattın Kaşlarını', 'Dertli Yoldaş', 'Zahidem', 'Ah Yalan Dünya', 'Kesik Çayır Biçilir mi', 'Doyulur mu', 'Dane Dane Benleri var' ve 'Yanıyorum' eserleri yer alıyor
Babasıyla düğünlerde saz çalıp türkü söyleyerek müziğe başlaması nedeni ile 'Bozkırın Tezenesi' olarak da bilinen ve UNESCO tarafından 'Yaşayan İnsan Hazinesi’ kabul edilen Ertaş'ın bağlamadaki tavrı ve türküleri konservatuarlarda ders olarak okutuluyor. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku