Güncel

EŞİNDEN ÖĞRENDİĞİ MESLEKTE ŞEHRİN TEK KADIN AYAKKABI TAMİRCİSİ OLDU

EŞİNDEN ÖĞRENDİĞİ MESLEKTE ŞEHRİN TEK KADIN AYAKKABI TAMİRCİSİ OLDU

5 Temmuz 2018 07:54
-A

+A


- 32 yaşındaki Özlem Ünlü: "Eşim sayesinde tüm makineleri kullanmayı öğrendim"
- Hilmi Ünlü: "Çırağa ihtiyacım vardı, eşimin teklifini kabul ettim"
Kırşehir'de 14 yıldır ev kadını olan 32 yaşındaki Özlem Ünlü, çırak arayan ayakkabı tamircisi kocasının yanında işe başladı. İki yıldır kocasıyla birlikte çalışan Özlem Ünlü, "Meslek altın bir bilezik, ben öğrendim çocuklarıma da öğreteceğim" dedi.
14 yıldır ev kadını olan ve eşinin yanına gidip geldikçe ayakkabı tamirciliğini yapabileceğini düşündüğünü anlatan 32 yaşındaki Özlem Ünlü, "Düşüncemi eşimle paylaştım. Eşim de kabul edince yanında işe başladım. Çıraklık sürecim eşimin bana destek vermesiyle kolay geçti. Bana her şeyi öğretti. Ayakkabı boyamayı, makineleri nasıl kullanacağımı öğrendim" dedi.  
İki yıldır eşi ile birlikte ayakkabı tamiri yaptığını söyleyen Özlem Ünlü, "14 yıldır evde temizlikle uğraşıp çocuklara bakıyordum. İki yıldır da eşimle birlikte çalışıyoruz. Şu anda tamir işlerinin hepsini tek başıma yapabiliyorum. Çalışarak eşime ve aileme katkıda bulunabileceğimi düşündüm. Eşim de olumlu yaklaşınca büyük bir zevkle çalışmaya başladım" diye konuştu.
Eşinin de desteğiyle Kırşehir'de ayakkabı tamiri yapan tek kadın olan Özlem Ünlü, "Çocuklarımın öncelikle eğitimlerini tamamlamalarını istiyorum. İnsanın başına ne gelebileceğini de bilemiyoruz. Baba mesleğini de çocuklarım öğrensin istiyorum. Meslek altın bir bilezik. Ben öğrendim. Eşim bana öğretti. Bende çocuklarıma öğreteceğim” dedi.
Mesleği babası Ramazan Ünlü'den öğrenen ve 25 yıldır Kırşehir'de ayakkabı tamiratıyla uğraşan Hilmi Ünlü, "Eşimin meslek öğrenme aşkı beni şaşırttı. Benimle beraber çalışmak istediğini söyledi. Benim de dükkanda çırağa ihtiyacım olduğu için eşimin teklifini kabul ettim. İki yıldır yanımda ve işlerin çoğunu tek başına yapabiliyor" ifadelerini kullandı.
İlk başlarda şaşkınlıklarını gizleyemeyen müşteriler ise kadın elinin değmesinin işteki titizliği de gösterdiğini ve erkeklerden işe daha çok önem verildiğini belirtti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku