Güncel

Eslem Fatma’nın Yaşayabilmesi İçin 2.200.000$’a İhtiyacı Var

Eslem Fatma’nın Yaşayabilmesi İçin 2.200.000$’a İhtiyacı Var

Okunma: 643

27 Kasım 2021 14:20
-A

+A

                7 aylık SMA TİP1 hastası Eslem Fatma Altındağ’ın tedavisi için en az 2.200.000$ gerekiyor. Tedavi masraflarının karşılanması için ise Valilik onaylı kampanya, yaklaşık 1,5 ay önce başladı.
                Zaman gittikçe daralıyor
                Eslem Fatma’nın kasları günden güne eriyor. Yaşayabilmesi için ise bir an önce tedavi masraflarının çıkarılması gerekiyor ancak bu kampanya bir türlü ilerleyemiyor çünkü Döviz kuru artıkça, kampanya ile toplanması gereken maliyette yükseliyor.
                Altındağ’ın tedavi olabilmesi için Valilik onaylı kampanya ise yaklaşık 1,5 ay önce başladı. Kırşehir “Cacabey Meydanı”, Yozgat “Cumhuriyet Meydanı” ve “Düğün Salonunda” kermes düzenlendi. Bu kermesler “10” gün boyunca faaliyet gösterecek. Daha sonra ise farklı şehirlerde kermesler ve kampanyalar düzenlenmeye devam edecek. Aynı zamanda Eslem Fatma için İnstagram üzerinde canlı yayınlar yapılıyor ve bu canlı yayınlarda izleyiciler temsili çilekler alıp Eslem Fatma’ya umut oluyorlar.
                İlacın ilk dozu uygulandı
                Ölümcül kas hastası Eslem Fatma’ya; Türkiye'de mevcut tedavi olan “Spinraza” ilacının ilk dozu, 27.10.2021 tarihinde uyguladı. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun karşıladığı, “4” doz olarak belirlenen bu ilacın geriye kalan son “3” dozunun ise belirli zaman aralıklarıyla uygulanması gerekiyor. Türkiye’de karşılanan bu ilacın etki oranı ise %60 - %65 oranında. Ancak Eslem Fatma için en etkili olacak ilaç ise, Türkiye'nin karşılamadığı, yurtdışında belirli ülkelerde mevcut olarak kullanılan "ZOLGENSMA" ilacı. Bu ilacın etki oranı ise %95. Eslem Fatma’nın iyileşebilmesi için ilacı acil almaya ihtiyacı var. Fakat SGK karşılamadığı için en az 2.200.000$ toplanması gerekiyor.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku