Güncel

Fikri Sınai Hakların Yönetimi ve Lisanslama Modülü İşler Hale Gelecek

Fikri Sınai Hakların Yönetimi ve Lisanslama Modülü İşler Hale Gelecek

11 Mart 2020 16:29
-A

+A

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Kuantum Patent A.Ş Arasında Fikri-Sınai Mülkiyet Hakları İşbirliği Protokolü imzalandı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Kuantum Patent A.Ş arasında Fikri-Sınai Mülkiyet Hakları (patent, faydalı model vs.) konularında destek alınmak üzere iş birliği protokolü imzalandı. 20.01.2020 tarihinde Kuantum Patent A.Ş. Patent Departmanı Sorumlusu Barış KURT, patent uzmanı Orhan Veli ÇİMEN ve ÜniversiteTTO Müdürü Doç. Dr. Mustafa KURBAN’ın katıldığı toplantıda, imzalanan protokol ile, bundan sonraki süreçte patent ön araştırmaları ve başvuru süreçlerinin yönetilmesinde FSMH firmasından destek alınacaktır.
Üniversite akademisyenleri, çalışanları ve öğrencilerinin patentlenebilir buluşları Üniversite TTO tarafından kabul edilecek ve ardından Kuantum Patent A.Ş patent vekilleri tarafından yapılacak olan ön değerlendirme sonrasında, başvuru dosyası hazırlanarak,  Protokol sayesinde FSMH kapsamındaki başvurular yasal olarak yetkilendirilmiş bir kurum tarafından yürütülecek, başvuru süreci ise üniversite TTO tarafından titizlikle takip edileceği açılandı.
Bu işbirliği protokolü kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Fikri-Sınai Mülkiyet Hakları Modülünün aktif hale getirildiğini duyurdu. Üniversite aracılığı ile yapılan duyuruda kon hakkında şunlar kaydedildi:  "Üniversitemiz ve Kuantum Patent A.Ş. arasında imzalanan işbirliği protokolü sayesinde KAEÜ Teknoloji Transfer Ofisi ‘Fikri-Sınai Mülkiyet Hakları’ modülü işler hale getirilmiştir. Patentlenebilir buluşu olan akademisyenlerin patent/faydalı model/marka başvurusu yapmak için ‘FR-542 TTO Buluş Bildirim Formu’ ile birlikte Teknoloji Transfer Ofisi’ne müracaat etmeleri gerekmektedir. Hizmet talebini alan TTO, buluşu tüm detaylarıyla inceledikten sonra Kuantum Patent A.Ş patent vekili iş birliğiyle başvuru işlemi başlatılacaktır."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku