Güncel

Filistin İçin Paylaşma Vakti

Filistin İçin Paylaşma Vakti

14 Mayıs 2019 07:38
-A

+A

 

Kırşehir İl Afad Müdürlüğün yapmış olduğu açıklamada Ramazan ayının önemine değinerek açıklamada bulundu; bereket, kardeşlik ve yardımlaşma ayıdır; olmayanın halinden anlamanın, zorluklara karşı tek yürek olmanın adıdır. Ramazan, “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” bilincindeki bir ümmetin birlik olma vaktidir. Ramazan, getirdiği tüm bu güzellikler ile birlikte paylaşmanın da vaktidir.
Vakit kardeşlerimize yardım eli uzatma vakti, vakit Filistin için Paylaşma Vakti!
AFAD ve UNRWA (Birleşmiş Milletler Filistin Mültecilerine Yardım Ajansı) bu özel zaman diliminde Filistinli kardeşlerimize destek olabilmek amacıyla, yeni bir yardım kampanyası başlatıyor. “Filistin için Paylaşma Vakti”kampanyası, İsrail’in Filistin topraklarında yürüttüğü illegal yayılmacı politikalara karşı Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu gösterme imkânı sunuyor.
İnsanlığın Kanayan Yarası; Filistin
Geçtiğimiz 70 yıl boyunca, İsrail’in Filistin’de sebep olduğu işgal ve çatışma ortamı sebebiyle Filistin’de can ve mal kayıpları yaşandı, yaşanmaya devam ediyor. Sadece geçtiğimiz 4 yıl içinde 400’den fazla Filistinli hayatını kaybetti, 50.000’den fazlası yaralandı. Filistinli kardeşlerimiz, İsrail’in her geçen gün dozunu artırdığı şiddet olaylarıyla karşı karşıya.. Yıllardır abluka altında gıda, eğitim ve sağlık alanlarında sıkıntılar çeken Filistin halkı, hamiyetperver milletimizin desteğini bekliyor.
Ramazan’da Paylaşmak
Paylaşmak yılın her vakti değerli, ancak Ramazan ayı gibi müstesna zamanlarda daha da önemli hale geliyor. Kampanya kapsamında yapılacak yardımlar, ABD’nin Filistin yardımlarını kesmesi sonrasında zor günler geçiren Filistinlilere bir umut ışığı olacak. 5 milyondan fazla Filistinli mülteci ve Gazze’de savunmasız durumdaki 1.7 milyondan fazla Filistinli var olma mücadelesi veriyor. Kampanyaya katılarak kardeşlerimize yardım eli uzatmanın tam zamanı!
Bir İftar da Sizden Olsun
Filistinli bir ailenin 1 aylık gıda masrafı 230 TL olarak belirlendi. AFAD web sitesi üzerinden istediğiniz tutarda bağış yapabilir ya da Filistin yazıp 1866’ya mesaj göndererek kampanyaya 10 TL katkıda bulunabilirsiniz. Yapılacak yardımlar, Filistinli kardeşlerimizin huzurlu bir Ramazan geçirmesi için hayatî önem arz ediyor.
Dünyanın En Büyük İnsani Yardım Bağışçısı; Türkiye!
kapsamında toplanan yardımlar, dünyanın en büyük insanî bağışçısı olan TÜRKİYE ile 70 yıldır Filistin mültecilerine yardım amacıyla faaliyet gösteren UNRWA işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine iletilecek. Vatandaşlarımızın zekâtlarıyla* da katkı sağlayabilecekleri kampanyada yardımlar ihtiyaç sahiplerine gıda ve nakit yardımı olarak iletilecek.
AFAD Yardım Kampanyaları Devam Ediyor
Türkiye, Filistin ile birlikte diğer mazlum coğrafyalara da yardım elini uzatmaya devam ediyor. Siz de, AFAD tarafından düzenlenen ve devam etmekte olan Yemen, Arakan ve Suriye yardım kampanyalarına bağışlarınızla destek olabilirsiniz.
 Zekât verilebilmesi için, yardım yapılacak kişiler ihtiyaç sahibi uygunluk kriterlerini sağlayan kişiler olmalıdır. UNRWA yiyecek ve nakit yardım fonunun, zekat verilmeye uygunluğu National Zakat Foundation Worldwide tarafından onaylıdır.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku