Güncel

GAZETECİ MESLEKTAŞIMIZ SONER DEMİRBAŞ FOLKLORİK TIP GÜNLERİ KONGRESİ'NE KATILACAK

GAZETECİ MESLEKTAŞIMIZ SONER DEMİRBAŞ FOLKLORİK TIP GÜNLERİ KONGRESİ'NE KATILACAK

21 Mayıs 2019 07:52
-A

+A


Kırşehir Lokman Hekim Tıp Tarihi ve Folklorik Tıp Günleri'ne ev sahipliği yapacak
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 11. Lokman Hekim Tıp Tarihi ve Folklorik Tıp Günleri 18-21 Haziran tarihlerinde yapılacak
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalları tarafından düzenlenen on birinci toplantı 18-21 Haziran 2019'da Kırşehir'de yapılacak.
Kongre Onur Kurulu'nda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya'nın da bulunduğu 11. Lokman Hekim Tıp Tarihi ve Folklorik Tıp Günleri Kongresi'ne Kırşehir Express gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Soner Demirbaş da "RolandBarthes'ınGöstergebilimselSerüven'i Odağında Göstergebilim ve Tıp" adlı bildirisiyle katılacak.
18 Haziran 2019 Salı günü Sevgi Şar ve İbrahim Başağaoğlu başkanlığındaki Açılış ve Özel Oturum bölümünde Serap Torun ve Arif Hüdai Köken'in açılış konuşmalarının ardından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya "İbn-i Sina Metafiziği" adlı bir konferans verecek. Halil Tekiner'in Piyano Resitalinin ardından yapılacak olan özel oturumda Nilifer Gökçe "Hocam RatipKazancıgil (1920-2017)", Gülten Dinç "Kaybettiğimiz Türk Tıp Tarihi Kurumu Üyeleri: Semavi Eyice, Seyfettin Uludağ, Süheyla Sivas, Ayşenur Gökçe.", İlter Uzel-Oya Ögenler "XVI. Yüzyılda İki Uygarlığın Diş Ağrısına Bakışı." ve Nüket Örnek Büken da "Şahmeran Efsanesinin Yeni Yorumu Nasıl Olacak?" başlıklı sunumları yapacaklar.
Meslektaşımız Soner Demirbaş sunumunu 20 Haziran 2019 Perşembe günü 13:45-15:15 saatleri arasındaki 10. Oturumda yapacak. Demirbaş, 2013 yılında Ahi Evean Üniversitesi tarafından yapılan Uluslararası Neşet Ertaş Sempozyumu'na da katılarak "Neşet Ertaş Şiirlerinin Yerelliğindeki Evrensellik" adlı bir sunum gerçekleştirmişti.
Hanzade Doğan, Melike Öztürk'ün Başkanlığındaki 10. Oturumda Arın Namal "IgnazPhilippSemmelweis’ın (1818-1865) Yaşam Öyküsü ve “Kadın Doğum Profesörlerine Açık Mektup” Başlıklı Eseri Üzerine.", Onur Naci Karahancı "Neşet Ertaş Türkülerinde Sağlık ve Hekimlik İmgeleri.", Müge Demir "Anadolu Halı ve Kilimlerinde Kullanılan Muska Yanışının Tıp Tarihi Açısından Değerlendirilmesi." ve Serap Yılmaz ile Sezer Erer Kafa da "Tuvallere Yansıyan Hasta Bedenler." adlı sunumlarını gerçekleştirecekler.
Kongrenin birinci günündeki açılış töreni ve oturumlar Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Yerleşkesi Kongre Merkezi’nde, sonraki günlerdeki oturumlar ise Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku