Güncel

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Ziya Ekici; Erken Operasyon En Doğru Olanıdır

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Ziya Ekici; Erken Operasyon En Doğru Olanıdır

Okunma: 385

30 Ekim 2021 16:40
-A

+A

Özel Musa Gül Hastanesi güçlü kadrosu ile sağlık sektöründe ilimizde ve il dışında gelen hastalara uzman doktorları ile hizmet vermeye devam ederken Uzman Doktor vatandaşları bilgilendirme açısından Gazetemize yaptığı  açıklamada Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ziya Ekici şu ifadelere yer verdi.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ziya Ekici; ”Safra kesesi hastalıkları çoğunlukla kadınlarda olmakla beraber erkeklerde de görülebilir” dedi.
Ekici ;Bu hastalığın oluş nedeni; ”Safra kesesi taşı ve buna bağlı olarak safra kesesi ve safra yolları enfeksiyonudur. Yöremizde de çokça görülen bu hastalık erken ve zamanında teşhis edilmezse birtakım istenilmeyen hastalıklara da yol açabilir. (Sarılık, karaciğer sirozu, safra yolları kanseri gibi)
Dikkat edilmesi gereken hususlar;
Safra kesesi ve safra yolları hastalıkla neden olan; yağlı yiyecekler, kilo, fazla doğum yapma gibi örnek verilebilir.
Ayrıca genetik faktörlerin de rolü bunda büyüktür.
Safra kesesi taşları zamanında müdahale edilmediği takdirde, safra yollarına taşlar düşerek hastada sarılığa neden olabilir. Bu nedenle erken operasyon en doğru olanıdır. Hastanemizde de safra kesesi ve safra yollarına dair tüm teşhis konulur ve sonrasında ameliyat yapılır” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku