Güncel

GIDANI KORU KAMPANYASI DESTEK BEKLİYOR

GIDANI KORU KAMPANYASI DESTEK BEKLİYOR

Okunma: 145

2 Kasım 2020 16:18
-A

+A

       Kırşehir Valiliği “Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık” kampanyası destek amaçlı  paylaşımda bulundu. Bakanlığınca “Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık Kampanyası” için oluşturulan www.sofranasahipcik.com adresinde halkımızın gıda kayıp ve israfı ile mücadele edeceği ve bireysel olarak söz vereceği bir dijital imza kampanyası başlatıldığını belirten Kırşehir Valiliği, kampanyaya katılan vatandaşlar adına sertifika düzenlenerek 5 adet fidan dikileceği açıklamasında bulundu. Valilik tarafından konu hakkında şu bilgiler aktarıldı:
        "Ülkemizde gıda kayıpları ve israfının önlenmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığınca başlatılan “Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık” kampanyası destek bekliyor.
        Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile paralel olarak Tarım ve Orman Bakanlığınca “Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık Kampanyası” başlatılmıştır. Eylem Planı kapsamında oluşturulan www.sofranasahipcik.com adresinde halkımızın gıda kayıp ve israfı ile mücadele edeceği ve bireysel olarak söz vereceği bir dijital imza kampanyası başlatılmıştır.
Bu kampanyaya katılan vatandaşlarımız adına sertifika düzenlenerek 5 adet fidan dikilecektir. Tüm halkımızı bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet eden Tarım ve Orman Bakanlığımız açıklaması şu şekildedir:
        "Gıda kayıpları ve israfı ile mücadeleyi uluslararası gündeme taşımakta öncü bir rol üstlenen Tarım ve Orman Bakanlığı olarak, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAÖ) ile birlikte "Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık"' Kampanyası ile yeni bir küresel girişim başlattık.
        Kampanyamızla gerek ulusal, gerek uluslararası düzeyde artırılmasına katkı sağlayacağımız farkındahk düzeyi ile Birleşmiş Milletlerin "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri"ne de ülke olarak doğrudan temas ediyoruz.
FAO ile işbirliğimiz sayesinde, kampanya süresince Türkiye'de gerçekleştirilen iyi uygulamaların uluslararası arenada rol model gösterilmesini sağlayacak, ülke prestijimize olumlu bir katkı sağlayacağız.
Kamu, özel sektör, sivil toplum, akademisyen olmak üzere ilgili 100'den fazla tarafın hazırlık sürecinde yer aldığı, ortak akıl ile oluşturulan Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planımızı sizlerle paylaşıyoruz.
        20 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz lansmanla kamuoyuna duyurduğumuz ve o günden beri adım adım ilerlediğimiz kampanyaya sizlerin de destek vermesi gücümüze güç katacaktır.
Lütfen siz de "Gıdanı Koru" web sayfasını ziyaret ederek, hem kampanyaya ilişkin yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sahibi olun; hem de gıda kayıp ve israfını azaltmak için üzerinize düşeni yapmaya "SÖZ VERİN!"
       "Söz Veriyorum!" diyerek başlattığımız ulusal seferberliğe siz de katılın!
Lütfen unutmayın: Başarısı her birimizin, her kesimin onu sahiplenmesine bağlı olan bu kampanya, Türkiye'nin kampanyasıdır."
 
 
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku