Sıcak Haber
 TEŞEKKÜRLER...

TEŞEKKÜRLER...

Güncel

GÖLGELER ARDINDA

GÖLGELER ARDINDA

Okunma: 320

13 Eylül 2021 16:27
-A

+A

Hava sıcak tipik bir Eylül pazarı ve pastırma yazı sıcağı..

Şehir bugün biraz telaşlı zira okul alışverişleri yapılacak , babalar stresli biran önce işleri halledip stada koşma derdinde ...
Herkes Rize 'den Pazarspor galibiyeti ile dönen yeni takımı merak ediyor..
Pandemi nedeni ile seyirci sayısı azaltılmış saat 16 : 00 'da başlayacak maç için stada erken gelen bir kalabalık var ...
Tamda 12 Eylül günü eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren 'in dediği " netekim " stad kapıları kapalı , saat 15:00 da açılan kapıda hes kodu tek tek sorulan vatandaşlarımız kapılarda yığılmalara neden oldu ..!
Bu işi saat 14 : 00 da stad kapılarını açıp yığılmalara neden olmadan yapsanız olmaz mıydı ..!
Birde kapıdaki bayan polisin anlamsızca " girişte yığılmayalım " diye bağırması da azarlaması da oldukça komikti , hem milleti kapıda bekletin hem de bağırın ...
Maç öncesi toptan alınıp dağıtılan biletler sayesinde bilet kontrolü yapılmadan içeri giren seyirciler bu konuda biraz rahattı..
Su kontrolü var içeri su almazlar düşüncesi ile su getirmeyenler ilk defa sular içeri alınınca şaşırdı..
Dedik ya herkes futbolcuları merak ediyor, bazı uyanıklar açıyor maçkolikteki futbolcu bilgilerini yazıyor kafasına başlıyor anlatmaya şu 8 numaranın altyapısı bura geldiği kulüp şura öbürü garibim ağzı açık dinliyor...
Bizim zamanımızda askerliği günü gününe İşaretlediğimiz 550 eşeli vardı , buna benzer tam 553 gün sonra stada girmiş Kırşehirspor' umuza kavuşmuştuk..
Maçın başlama düdüğünden önce  hafta içinde vefat eden  Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat ve Kayserispor eski başkanı Recep Mamur için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu...
Gönül isterdi ki bir gün önce vefat eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 21. Dönem Kırşehir  Milletvekilimiz Mustafa Haykır abimiz içinde saygı duruşunda bulunulsaydı..!
Rakip Amed Sportif Faaliyetler yıllarca üst liglerde oynamış ve tekrar oralara dönmek isteyen bir takım ve 2.hafta itibarı ile averajla 2'ncilik konumunda bizde 1'inciyiz ve çekişmeli bir maç bekleyen taraftar umduğunu buldu mu pekte umduğunu bulduğu söylenemez..
İkindi vakti sıcakta sahaya çıkan iki takım ilk yarı diri kaldı , ancak ikinci yarı bayağı zorlandılar..
Maçın başlama düdüğü ile beraber ayağa oynayan , topa hakim bir takım gördük sahada , 9 numaralı forvetimiz Can Muhammed Vural fuleli ve ileride rakibe iyi basan bir oyuncu ancak istediği topları bir türlü alamadı zaman zaman orta sahaya kadar gelip top aldı sırtı dönük sağa sola toplar indirdi ancak orta sahadan destek gelmeyince rakip takım stoperleri bu toplarda zorlanmadı  ve Can bazen bu orta sahaya gelişlerde yerini kaybetti..
Sol kanatta oynayan 7 numara Tugay Adamcıl ve 14 Fatih Çıplak ileriye dönük çok atağa çıkıp arkalarını biraz boş bıraktılar ve Amed hocası 30. Dakikadan sonra 7 numaralı oyuncusu Muhlis İstemi 'yi ters kanadına gönderip bu boşluğu değerlendirmek istedi ama oyuncularımız 4 numara Oğuz Özden ve 5 numara Erbay Eker 'in iyi kademeleri rakibe fırsat vermedi.
Orta sahada oynayan  8 numaralı oyuncumuz Volkan Kılıç 6 numara pozisyonunda oynadı derinlemesine kanatlara attığı paslar güzeldi ama biraz ağır kaldı ancak yükte hep onun omuzlarına bindi pek yardım alamadı.
Sağ kanadımız neredeyse hiç oyunda yoktu , sol kanattan 7 numara Tugay Adamcıl 'ın yaptığı ortalar ne yazık ki bir türlü yerini bulamadı bu toplar forvetimiz Can 'ın ya çok önünde yada arkasında kaldı..
İlk yarı 0 -0 lık sonuçla bitmişti , ikinci yarıya Amedspor 61 numaralı Mücahid Çakır 'ı defansa alıp 2 ağır stopere hareketlilik getirerek kontrağa çekildi ve birkaçta pozisyan buldu ..
Yorulan forvetimiz Can M. Vural 'ı oyundan alıp 58 numara Hasan Kaşıkara 'yı oyuna alan daha sonra 10 numara Emre Pehlivan 'ıda oyuna dahil eden hocamız Mehmet Hakkı Hocaoğlu değişikliklerin meyvesini aldı 74. dakikada rakip alanda topu söküp alarak pozisyona girdik ve Hasan 'da Kadir İnanır'ın Müjde Ar 'la beraber oynadığı " Baldız " filmindeki Hasan gibi topu sürdü ve Amed ağlarına bıraktı 1 - 0 ...
Golden sonra her boş bulduğu yere yatan Amedspor'lu futbolcular birden bire duracell pil takılmış gibi hareketlendiler ve pozisyona girdiler ancak kalecimiz Bekir Demircan güzel toplar çıkardı hele bir topu burnunun dibinde sağına üst köşeye vurdular ve o zor topu güzel bir refleksle çıkartmıştı ki o sıcakta yanan ciğerlerimize adeta buzlu su döktü...Helal olsun...
Ancak Amedspor'un o son dakika baskısına anlamsız bir şekilde çok geri yaslanarak cevap verdik , Amedspor 'un arkada bıraktığı o boş alanı bir türlü değerlendiremedik , ben hızlı pırpır sprinter bir oyuncu değişikliği beklerken belki de fazla bir beklentiye girdim oyuna defans ağırlıklı oyuncu aldı hocamız , ancak 2 sene takımda oynayan Ahmet Karadayı stilinde bir oyuncuya ihtiyacımız olduğu belli oldu..
İleride 9 numara Can'ın yanına Tanju Çolak veya Jardel gibi bitirici tek ve sağlam vuruşlu bir forvetimiz olsa Can indirir o vururdu ..
Orta sahada 6 numara pozisyonunda Volkan kılıç iyi ama yanına 8 numara pozisyonunda oynayan iyi bir adam lazım ,  ileriye dönük iyi bir orta saha forveti de rahatlatır..
İki maçta 2 galibiyet çok güzel İnşallah böyle gideriz , birkaç haftaya lig daha iyi şekillenir 3- 4 hafta daha böyle gidersek moraller yüksek olur ve rakipler demoralize olur..
Şuan takımına sahip çıkan iyi bir yönetim var , iyi ki de varlar en zor günde takıma sahip çıkan bu insanlara nankörlük yapmak bizim gibi kadirşinas hatır gönül bilen bir şehre yakışmaz..
Sakarya maçından sonra döktüğün gözyaşlarını unutmadık Mustafa Bulut başkanım sonuna kadar yanındayız..
Gölgeler ardında oynanan oyunlara gelmeyelim takımımıza , şehrimize ve yönetimimize sahip çıkalım...
Ahilik ve esnaflık bayramımız Şehrimize kutlu olsun, uğurlu olsun ...

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

SERİYE DEVAM

SERİYE DEVAM

11:48 - 14 Eylül 2021

KIRŞEHİRİN AYAK SESLERİ

KIRŞEHİRİN AYAK SESLERİ

16:35 - 6 Eylül 2021

 KIRŞEHİRSPOR

KIRŞEHİRSPOR

16:12 - 31 Ağustos 2021

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku