Güncel

GÖREVLİ PERSONELLERE “AFET MÜDAHALE PLANI VE TEMEL AFET PLANI EĞİTİMİ” VERİLDİ

GÖREVLİ PERSONELLERE “AFET MÜDAHALE PLANI VE TEMEL AFET PLANI EĞİTİMİ” VERİLDİ

12 Temmuz 2019 07:36
-A

+A


Kırşehir Afet Müdahale Planı kapsamında
Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Yerel Düzey Psikososyal Destek Hizmet Grubu Operasyon Planında yer alan İl Müdürlüğümüz ve bağlı tüm kuruluşlarından görevlendirilen personellere yönelik Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü  Konferans Salonunda eğitim verildi.
Düzenlenen eğitime İl Müdür Yardımcımız Nihat KANGAL katılarak; afet durumlarında Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde yürütülen görevler ile afet bilinci hakkında konuşma gerçekleştirerek “Eğitime katılan personellere özverili çalışmaları için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
18.12.2013 tarih ve 28855 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Afet ve Acil Durum Müdahale Yönetmeliği ile 03.01.2014 tarih ve 28871 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Türkiye Afet Müdahale Planı esasları çerçevesinde "Kırşehir Afet Müdahale Planı" Valilik Makamının 13.02.2019 tarih ve 2019/1 sayılı Olurları ile yürürlüğe girmiştir.
Müdürlüğümüz Psikososyal Destek Hizmet Grubunda görevli personellerimize yönelik İlimiz Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde görevli Gamze KOLUKIRIK tarafından “Türkiye Afet Müdahale Planı ve Temel Afet Planı” konulu eğitim ile Müdürlüğümüzde görevli Psikolog Burcu TAŞ tarafından ilimiz Afet Müdahale Planı kapsamında “Yerel Düzey Hizmet Grubunun Ekip Yapılanması, Görev ve Sorumlulukları” ile ilgi eğitim gerçekleştirilerek 11.07.2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan saha tatbikatında Müdürlüğümüze ait senaryo hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuştur.
Ayrıca Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevli Psikolojik Danışman Hasan Basri YILMAZ tarafından “Psikolojik İlk Yardım nedir? Afetlerde Psikososyal Destek Sağlarken Neler Yapılmalı, Neler Yapılmamalı” bilgilerini içeren Afetlerde Psikolojik İlk Yardım konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku