Güncel

EKİCİOĞLU: "ESNAF BAYRAMI DEĞİL, MEMUR BAYRAMI"

EKİCİOĞLU: "ESNAF BAYRAMI DEĞİL, MEMUR BAYRAMI"

Okunma: 347

22 Eylül 2021 16:14
-A

+A

 Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan ile birlikte, Başkan Yardımcıları; Nuri Araz, Osman Uçar ve Tuncay Polat’ın da katılımıyla, Ağalar Konağı’nda geçtiğimiz hafta yapılan 34. Ahilik Haftası Kutlamalarına yönelik bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantıda, geçtiğimiz hafta Perşembe günü yapılan 34. Ahilik Haftası Kutlamaları Resmî Töreninde; Kırşehir İl protokolünün konuşmalarının engellenmesi, üç gün boyunca esnafın ve günlük yevmiye ile çalışan taksicilerin kapanan yollardan kaynaklı iş yapamadıkları eleştirildi.
Aynı zaman da Ekicioğlu; toplumun sosyal, insana ve ihtiyaçlarına dokunan projeler gerçekleştireceğini dile getirerek, üniversitelerin açılmasıyla birlikte öğrencilerin yurt-barınma sorunlarına değindi ve Belediye olarak atıl durumda olan binaların değerlendirilmesi çalışması yaptıklarının da altını çizdi.
İlimizde üretime ve istihdama yönelik yatırımların yapılması gerektiğini işaret eden Başkan Ekicioğlu; “Bizim bakış açımıza göre önemli olan ekonomiyi büyütmek, kamu ihtiyaçlarını karşılamaktır.” dedi
CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan’da Ahiliğin en büyük ortak değerimiz olduğunu ifade ederek Esnafın Ahilik Kutlamalarına dâhil edilmesinin önemini vurguladı.       
İlhan; bu yılki programda Perşembe günü yapılan resmî törene kadar her şeyin normal bir şekilde ilerlerken ve yerel dinamiklere söz verileceği ifade edilirken, ne olduğu anlaşılmayan bir şekilde konuşmalarının olmadığını öğrendiklerini ve buna rağmen alanı terk etmediklerini ifade ederek sözlerini noktaladı.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku