Güncel

Haberimiz üzerine Kaymakam Yavaşi içme suyu sorununa el attı...

Haberimiz üzerine Kaymakam Yavaşi içme suyu sorununa el attı...

Okunma: 701

4 Aralık 2020 14:01
-A

+A

       Çiçekdağı İlçesinde yıllardan beri halkın hizmetine sunulan Bulamaçlı Kaplıcasının yakınında çıkartılan içme suyunun ne derece sağlıklı olduğu İlçe halkını tedirgin etti. Kullanılan suyun ne derece temiz olduğu, yan etkilerinin olup olmadığı kafalarda soru işareti bıraktı... İlçe Halkı, Çiçekdağı Bulamaçlı Kaplıcasının yıllardan beri akan pis su giderinin yakınından çıkartılan ve halkın hizmetine  sunulan  İçme Suyunun temiz olup olmadığını ve kullanılan İçme suyunun ne derecede kullanılabilir ve sağlığa zararlı olup olmadığı sorularına cevap bekliyordu. Halkın sesi olarak gazetemizde yer verdiğimiz bu haberimiz İlçe Kaymakamı Burhanettin Yavaşi tarafından ele alındı.
      Gazetemiz Kırşehir Memleket'te yer verdiğimiz haberimiz ses getirdi ve İlçe Kaymakamı Burhanettin Yavaşi konuya el atarak çalışmaları başlattığını belirtti. İlçe halkının sorun ve taleplerini dinleyen ve ilçe için her şeyin en iyisini yapan Kaymakam Yavaşi, bu konuya da çözüm bularak vatandaşların tedirginliğini ortadan kaldıracağını belirtti. Vatandaşın şikayetlerini değerlendiren Kaymakam Yavaşi, içme suyu analizi için çalışmaları başlatacağını söyledi.
       Kamu hizmetlerinin vatandaş odaklı yürütülmesi, hizmetlerin daha iyi sunulması ve daha etkin yürütülmesini hedeflediklerini söyleyerek,  Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacı ile içme suyu analizleri ve sonuçları hakkında bilgilendirmede de bulunacağını söyleyen Kaymakam Yavaşi gazetemize yaptığı açıklamada; "İçme suyu ile ilgili olarak yapılan şikayetlerin incelenecek ve konu hakkında kamuoyunun doğru olarak bilgilendirilmesi amacıyla kaymakamlığımızca açıklama yapılacaktır. İlçemiz Sağlık Müdürlüğünce bahsi geçen içme suyundan su numuneleri alınarak, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı laboratuarında kontrol ve analizleri yapılacaktır. Analizler sonuçları ve süreç Kaymakamlığımızca yakinen takip edilmektedir" dedi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku