Güncel

HAFTA SONU NİSAN BEREKETİ YAĞDI

HAFTA SONU NİSAN BEREKETİ YAĞDI

18 Nisan 2018 07:22
-A

+A

  Kırşehir ekonomisi Nisan ayının ikinci haftasında canlandı. Hava sıcaklığının 25 derecelere çıkması ile birlikte hafta sonunu şehir dışında geçirmek isteyenlerin tercihi Kırşehir oldu. Hafta sonu Kırşehir'e gelen konuklar tarihi yerleri ziyaret ettikten sonra, Ahi Evran Külliyesi önündeki alanda fotoğraf çektirdi, selfie  yaptı. Kırşehir hafta sonu son ayların en kalabalık döneminin yaşandığını belirten esnaflar, “Kırşehir'in turizm potansiyeli her geçen gün daha fazla
artıyor. Son yıllarda Kırşehir moda oldu. Bunun en büyük nedeni, Büyük şehirlerde yaşanan olaylar nedeni ile vatandaşlarımız bu bölgelere gelmeye başladı. Tur şirketlerinin listesinde Kırşehir yer almaya başladı. Tabii en önemli neden ise şehrimizdeki tarihi alanların zenginliği. Kırşehir Tarih ve Kültür turizmi için öncelikli İller arasına girdi” dedi.
YOĞUNLUK VARDI
Bu arada her hafta sonu olduğu gibi kafelerde restorantlarda yine kuyruk vardı. Ankara ve Lise Caddesi ara sokaklarında bulunan dönerciler kafeler hafta sonunda yaptıkları cirodan memnun oldular. Öte yandan konukların en büyük şikayeti yine otopark ve tuvalet oldu. Kırşehir'in bu iki sorunu  neden çözmediğini anlayamadıklarını belirten konuklar, “ Kırşehir'in en önemli sorun otopark ve tuvalet olmuştu. Şimdi yine aynı sorun devam ediyor. Yetkililer bunları neden görmek istemiyor” dediler.
TERME CADDESİNDEKİ  SEYYARLAR ERİK SATTI
Kırşehir'in öğrencilerden ötürü en önemli merkezi olan Terme Caddesinde hafta sonu yine seyyar satıcılar vardı. Terme caddesinde sıralanan seyyar satıcılar, yeni ürün olan Erik ve kavun satarken, poşet içinde yüz gram Erik fiyatı ise 3 Tl. olarak tabelaya yazıldı. Kırşehir'de seyyar satıcıların her yerde satış yapabildiğini belirten vatandaşlar,” Seyyarlara hiçbir yerde yasak yok. Onlara her yer serbest” dediler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku