Güncel

Hak-İş Kırşehir İl Başkanı Hızır Gürler: "Dünyadaki tüm emekçilerin yanındayız..."

Hak-İş Kırşehir İl Başkanı Hızır Gürler: "Dünyadaki tüm emekçilerin yanındayız..."

Okunma: 908

2 Mayıs 2020 14:49
-A

+A

HAK-İŞ 81 İLDE 1 MAYIS İÇİN MEYDANLARDA
       Hak-İş Kırşehir İl Başkanı Hızır Gürler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Gürler, Cacabey Meydanı'nda yaptığı açıklamada, dünyadaki tüm emekçilerin yanında olduklarını söyledi.
        Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1 Mayıs'ı kitlesel anlamda kutlayamadıklarını ancak farklı etkinliklerle seslerini duyurduklarını anlatan Gürler, işçilerin bazı taleplerinin bulunduğunu dile getirerek,  "HAK-İŞ olarak bugün; emek, barış, özgürlük, adalet ve demokrasi için haykırıyoruz. 1 mayıs emek ve dayanışma günü şehrimizde türkiye’de ve dünyada tüm emekçilere kutlu olsun” dedi.
 Hak-İş Kırşehir İl Başkanı Gürler, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
          "Hak-İş olarak bizler, sosyal devlet, sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklarımız için meydanlarda, ekranlarda ve her yerdeyiz. Ülkemizin bugünü ve geleceği için bütünlüğü, insanlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşliği için, talep, teklif ve beklentilerimizin karşılanması için meydanlardayız. Vergi adaletsizliklerinin giderilmesini, ücretlerdeki yüksek vergi dilimlerinin düşürülmesini ve asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını istiyoruz. Biz ücretliler milli gelirden, ekonomik büyümeden ve refah artışından hak ettiğimiz payı istiyoruz. İnsanı merkeze alan, daha adil ve sürdürülebilir bir dünya ve Türkiye ekonomisi istiyoruz. Ülkemize, insanlarımıza ve emekçilerimize güveniyoruz. Ülkemizin potansiyeline, gücüne, geleceğine yürekten inanıyoruz. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Türkiye'de ve dünyadaki tüm emekçilere kutlu olsun."
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku