Güncel

HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

10 Mayıs 2018 07:51
-A

+A


            Kırşehir Halk Eğitim Merkezi tarafından yılsonu öğrenme şenliği ve okuma-yazma seferberliği belge töreni düzenlendi.
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali Vekili Adnan Kayık, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Halk Eğitim Müdürü Turgut Çetinkaya, daire müdürleri, kursiyerler ve aileleri katıldı.
Programda konuşan Vali Vekili Adnan Kayık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan seferberlik kapsamında okuma-yazma öğrenen annelerimizi, bacılarımızı kutladığını söyledi.
Hayatın her alanında lazım olan okuma-yazma öğrenmenin önemine değinen Vali Vekili Adnan Kayık, “Kursiyerlerimizi ve onlara eğitim veren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.
 Okuma-yazma hayatın pek çok alanında bizlere gereklidir. Annelerimiz, hanım kardeşlerimiz öğrenmenin yaşı yoktur diyerek büyük emekler sarf ederek kurslarını tamamladılar. Güzel ve anlamlı sanat eserleri meydana getiren Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerimize başarılar diliyorum.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz de konuşmasında, “Kurslarımızı başarıyla tamamladık. Bugün, yaklaşık 700 kursta eğitim alan 14 bin kursiyerin yıl boyunca hazırladığı el emeği, göz nuru ürünlerinin sunulduğu serginin açılışını yapacağız. 2018 yılında ilimizde 7000 okuma-yazma bilmeyen bulunmaktaydı. Bugüne kadar çeşitli etkinliklerle 2897 kişiye okuma-yazma öğretildi. Okuma-yazma seferberliği ile ise 1041 kişi okuma-yazma öğrendi. Günümüzde ilimizde okumaz-yazmaz sayısı 2565’tir. Bunların çoğunluğunu 60 yaş üstü oluşturmaktadır.” sözlerine yer verdi.
Kırşehir Halk Eğitim Müdürü Turgut Çetinkaya’nın da yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından Vali Vekilimiz ve diğer protokol tarafından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.
Program, yılsonu sergisinin açılıp gezilmesi ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku