Güncel

Halk Otobüsleri Kadın Şoförlere Emanet

Halk Otobüsleri Kadın Şoförlere Emanet

Okunma: 372

28 Aralık 2021 16:42
-A

+A

Kırşehir Belediyesi toplu ulaşımda kullanılan 4 otobüsünü kadın şoförlere emanet etti

Kırşehir Belediyesi şehir içi yolcu taşımacılığında 1 Nolu hatta Fatma Yeşilay ve Fatma Işık; 4B hattında ise Gülsüm Köksal ve Keziban Eraslan Torunoğlu ile bir farkındalık yaratarak tüm Türkiye’ye örnek oldu.
Şehrimizin 4 Kadın otobüs şoförü Fatma Yeşilay, Fatma Işık, Gülsüm Köksal ve Kezban Eraslan Torunoğlu, Kırşehirli hemşerilerimizin de takdirlerini kazanıyor.
Her gün yüzlerce kişiyi taşıyan kadın şoförler ev ekonomisine de katkı sunuyorlar.
Kadınların sosyal ve ekonomik yaşamda erkeklerle aynı işleri yapabileceklerinin de örneklerini sunan kadın şoförlerimiz, istenildiğinde her işi başarabileceklerinin de örneğini sunarak Kırşehirli hemşerilerimizden takdir alıyorlar.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldikleri günden beri sosyal hayatın örgütlenmesinde kadınların, çocukların ve gençlerin beklenti ve isteklerini dikkate aldıklarını dile getirerek, Belediye Otobüslerinde 4 kadın şoförle hizmet sunarak bir ilki daha yaşadıklarını dile getirdi.
Ekicioğlu; “Ulaşım Master Planımızı oluştururken kadınlarımızın da bu alanda başarıyla iş yapabileceklerini düşündük. 4 kadın şoförümüzü emanet ettiğimiz otobüslerimizle bu ve benzeri alanlarda kadınlarımıza da örnek teşkil edecek bir uygulamayı hayata geçirdik. Kadınlarımız, hayal ettiklerinde ve istediklerinde başaramayacakları bir iş olmadığını tüm Kırşehir’e ve ülkeye göstermiş oldular” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku