Güncel

Hayata Engel Yok Hizmet Aracı faaliyette

Hayata Engel Yok Hizmet Aracı faaliyette

Okunma: 381

17 Kasım 2021 15:28
-A

+A

Engelli Transfer Aracımızla hemşerimizi Ankara’ya yolcu ettik

Kırşehir Belediyesi olarak Engelleri Sevgiyle Aşıyoruz sloganıyla hayata geçirdiğimiz ve çok önemsediğimiz projelerimizden biri olan Engelli Transfer Aracımız engelli hemşerilerimize hizmet veriyor. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Daha önce Engelsiz Taksi projemizle ulaşımda sıkıntı yaşayan engelli vatandaşlarımıza önemli bir ulaşım hizmeti sunmaya başlayan Kırşehir belediyesi halkımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sunmaya devam ediyor.
Biz genel ulaşım ağını planlarken her bir bireyin 500 metre yürüme mesafesinde ulaşabileceği bir çalışma yapmıştık. Ayrıca, Dezavantajlı gruplar için uygun araçlarımızla şehir merkezinde akıllı duraklar ile hizmet vermekteyiz. Engellilere yönelik araç filomuz, akıllı duraklarımız, bisiklet ve hissedilebilir yollarımız mevcut ve yenileri de eklenmektedir.
Son olarak Hayata Engel Yok Hizmet Aracımızı da faaliyette geçirerek engelli hemşerilerimiz için önemli bir hizmeti daha başlatmış olduk. 16 Kasım 2021 Salı günü Ankara’da ameliyat olması için bir hemşerimizi aracımızda yolcu ederek sorunsun bir şekilde transferini gerçekleştirdik.
Bizim önceliğimiz, Kırşehirli hemşerilerimizin yaşam standartlarını ve şehir içindeki hareket alanlarını kolaylaştıracak çalışmaları planlamaktır ve bu konudaki çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.”
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku