Güncel

HAYIR EVİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

HAYIR EVİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

28 Mayıs 2018 07:40
-A

+A

   Kırşehir Belediyesi Yenice Mahallesinde faaliyetini sürdüren Hayır Evi hayırsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyor.Kırşehir Belediyesi’nin her geçen gün geliştirdiği sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde 2011 yılında faaliyete geçirilen Hayır Evi, her türlü ihtiyacı karşılama noktasında çalışmalarını sürdürüyor.Yaşlı, hasta ve özürlü vatandaşların ihtiyaçları ise evlerine kadar götürülüp, Hayır Evi yetkililerince teslim ediliyor. Diğer vatandaşlar ise Hayır Evinden alışveriş yaptıktan sonra Hayır Evi servisi ile evlerine kadar bırakılabiliyor. Paylaşmanın, yardımlaşmanın, birilerinin yüreğine dokunmanın en güzel örneğini Peygamber Efendimiz bir Hadisi Şerifinde “Veren el alan elden üstündür “ diyerek belirtmiştir diyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “ Biz de sahip olduğumuz zenginlikleri paylaşarak mutlu oluyoruz. “Hayır Evimizde ihtiyaç sahibi, muhtaç olan vatandaşlarımıza yönelik olarak faaliyet göstermektedir diyen Başkan Bahçeci, Hayır Evimize ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız müracaatları yapıyorlar. Komisyon marifetiyle inceleme yapılıyor. Gerçekten ihtiyaç ya da muhtaç durumunda olan vatandaşlarımız kayıt altına alınıyor. Bunların periyodik olarak aylık yiyeceklerini, gıdalarını, giyeceklerini vermeye gayret ediyoruz. Hayır, yapmak isteyen vatandaşlarımız da Hayır Evi’ne yiyecek, giyecek ve ev eşyaları türünde yardımda bulunabilirler. Bunların içerisinde hasta yatağı, çocuklarımızın okul formaları, soba gibi muhtelif ihtiyaç malzemeleri bulunabiliyor. Vatandaşlarımız burada bağışta bulunabilirler. Bağışlanan bu eşyaları biz ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza aktarıyoruz.
Başkan Bahçeci, Hayır Evimiz, açıldığı günden beri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı sevindirmeye devam ediyor. Hayır Evimiz bu konuda çok titiz bir şekilde çalışarak hizmet vermeye devam ediyor.İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız belirlenip, ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar yapılmaktadır. Yaptığımız yardımlarla insanların yüzünde ufacık bir mutluluk oluşturabiliyorsak ve onların ihtiyaçlarına bir nebze olsun destek olabiliyorsak ne mutlu bize.
Başkan Bahçeci Paylaştıkça çoğalan bu mutluluğa bütün hayırsever vatandaşlarımızı davet ediyorum.  Daha fazla ihtiyaç sahiplerini sevindirmek, ihtiyaçlarını karşılamak için yardım ve bağışlarınızı 213 98 98 numaralı telefonu arayarak Hayır Evimize yapabilirsiniz” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku