Güncel

Hayvan pazarı açık olacak

Hayvan pazarı açık olacak

Okunma: 6291

8 Aralık 2020 16:37
-A

+A

                Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında, ilimiz hayvan pazarı her Çarşamba günleri açık olacak. İlimiz Canlı Hayvan Pazarı Hafta sonu kısıtlaması olduğundan Çarşamba günleri yapılacaktır. Yeni bir karar alınana kadar her hafta Çarşamba günleri Canlı Hayvan Pazarı açık olacaktır.
          Kırşehir Ticaret Borsası, Canlı Hayvan Park Pazar Yerinin hafta sonu ticaretin aksatılmaması nedeni ile Çarşamba günleri açık olacağını duyurdu.
Kırşehir Ticaret Borsası tarafından yapılan açıklamada; "Hayvan Pazarına gelecek olan ve Hayvan Alım Satımı yapacak kişilerin yanlarında ÇKS belgesi, Hayvancılık yaptıklarına dair belge (Muhtardan da olabilir),Hayvanların Sağlık raporları ve bu hayvanların kendilerine ait olduklarına dair belge, İşletme belgesi vb. belgeyi yanlarında bulundurmaları mecburidir.
Kolluk kuvvetlerimiz ile sıkıntı ve sorun yaşanılmaması adına bu uyarılara titizlikle uyulması gerekmektedir.
Ayrıca son yayınlanan Korona virüs (Pandemi) kısıtlaması nedeni ile Borsamızda bulunan Kafeterya ve yemekhane kapalı olacak olup kişilerin tedarikli gelmeleri, Pandemi kurallarına riayet edilmesi önemle rica olunur." bilgileri aktarıldı.
          Çarşamba günü kurulmaya devam edecek olan hayvan pazarımızda çevre il ilçelerden de üreticilerin gelmesi sebebi ile vatandaşların ve üreticilerin kurallara uymaları gerektiği belirtildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku