Güncel

HAYVAN PAZARINDA İLAÇLAMA YAPILDI...

HAYVAN PAZARINDA İLAÇLAMA YAPILDI...

13 Mart 2020 12:31
-A

+A

Kırşehir'de Koronavirüse karşı tedbirler arttırıldı. Türkiye'deki ilk Koronavirüs vakasını açıklamasının ardından yurdun dört bir köşesinde insanların ortak kullanım alanları olan okul, ibadethaneler ve toplu taşıma araçları için dezenfekte çalışmaları yapıldı. Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran ‘korona virüs' salgınına karşı Kırşehir genelinde ortak kullanım alanları olan okullar, ibadethaneler, parklar, otobüs terminali ve duraklarda ilaçlama çalışması gerçekleştirildi. Başta kent merkezi olmak üzere ilçelerde de ortak kullanım alanlarında ilaçlama çalışmaları yapıldı.
Kırşehir Ticaret Borsasına ait Canlı Hayvan Pazarında borsa personelleri tarafından ilaçlama çalışması yapıldı. İki kez tekrar edecek olan ilaçlama çalışmaları ile virüse karşı gerekli önlemler alındı. Kırşehir Ticaret Borsası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"İlimiz Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesi ve Borsamız personelleri ile gerçekleştirilen ilaçlama hafta da iki kez tekrar ederek devam edecek...Dezenfeksiyon için yapılan ilaçlama da Hayvan pazarımızın tamamı,  idari binamız ve Tarım Ticaret Merkezimiz ilaçlandı."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku