Güncel

HOLLANDA’DAKİ İŞADAMLARI VALİ AKIN'I ZİYARET ETTİ

HOLLANDA’DAKİ İŞADAMLARI VALİ AKIN'I ZİYARET ETTİ

2 Temmuz 2018 07:36
-A

+A

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Hollanda-Türkiye Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalamak üzere ilimize gelen Hollanda’da yaşayan Türk iş adamları Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Genel Başkanı Ethem Emre ve beraberindeki heyetin yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, bu tür ziyaretlerin iki ülke arasındaki ticari ve hukuki bağı güçlendirmeye yardımcı olduğunu söyledi.
İmzalanan işbirliği protokolü ile iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin güçleneceğine inandığını belirten Vali İbrahim Akın, “Hollanda’da yaşayan Türk iş adamlarımız, iki ülke arasında köprü vazifesi üstlenerek dış ticaretin canlanmasına, ülkeler arasındaki sektörel faaliyetlerin daha güçlü seviyeye gelmesine katkıda bulunmaktadırlar. Yurt dışında yaşayan hemşerimiz iş adamlarımızı Kırşehir’e yatırım yapmaya teşvik edecek çalışmalarda bunulmasını önemsiyoruz. İlimiz ticaretini diri tutmak, ihracatını artırmak temel amaçlarımızdan biridir. Bu vesileyle, Hollanda’da çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Türk iş adamlarımıza çalışmalarında başarılar diliyor, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Genel Başkanı Ethem Emre ve beraberindeki heyet de Vali İbrahim Akın'a hayırlı olsun dileklerini ileterek, ticaret alanında etkin bir işbirliğinin kurulması ve geliştirilmesi için çalışmalar yürüteceklerini söylediler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku