Güncel

HÜRRİYET İLKOKULU C VİTAMİNİ ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

HÜRRİYET İLKOKULU C VİTAMİNİ ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

30 Kasım 2018 07:51
-A

+A

     Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte insan vücudunun direncinin zayıfladığı ve hastalık riskinin arttığı gözlemlenmektedir. Bu direnç zayıflığı ve hastalık riskinin en aza indirgenebilmesi için C vitaminin önemi çok fazladır. Bu kapsamda Hürriyet İlkokulu C vitamininin önemini öğrencilerine anlatmak ve bir farkındalık oluşturmak amacıyla okulunda veli ve öğrencilere yönelik olarak C Vitamini Şenliği düzenledi.
Okul Aile Birliği Başkanı Ayşegül Bozkuş ve yönetim kurulu üyeleri Narin Karaca, Güllü Uzun, Zehra Çakır, Nimet Öztaş okulun Ana Sınıfı öğretmeni Zeynep Dulkadiroğlu ile birlikte C Vitamini Şenliğini Okulun Çok Amaçlı Salonun'da
önce öğrenci ve velilere kısa sunum ve video gösterimleri yaparak ardından da bütün öğrencilere havuç, mandalina ve içerisinde bilmeceler bulunan küçük notlar dağıtarak kutladılar.
Okul müdürü Hüsnü Gökçınar yaptığı açıklamada; " Geçen eğitim öğretim yılında öğrencilerine ücretsiz olarak simit ve meyve suyu verdiklerini, bu dönemde ise bütün öğrencilerine günlük olarak ücretsiz su verdiklerini," ifade eden okul müdürü Hüsnü Gökçınar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hastalık dönemlerinde mandalina ve portakal gibi meyvelere yönelmek ve C vitamini alımını arttırmak genel bir davranıştır. Doğa bu konuda bize torpilli davranarak, soğuk havalarda artan bu vitamin ihtiyacımız sebebiyle, kış meyvelerini iyi birer kaynak haline getirmiştir. Portakal, mandalina ve havuç en iyi C vitamini kaynağı meyvelerdendir. Örneğin, bir orta boy portakal ya da bir adet havuç veya iki adet mandalina, günlük ihtiyacınızı karşılar. Böyle bir etkinliğin şenlik havasında hazırlanması ve kutlanmasında emeği geçen  Okul Aile Birliği Yönetimimize ve okulumuz öğretmeni Sayın Zeynep Dulkadiroğlu'na çok teşekkür ediyorum," dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku