Güncel

İçme Suyu Çalışmaları Tamamlandı

Merkez Köylerinde İçme Suyu Çalışmaları Tamamlandı

İçme Suyu Çalışmaları Tamamlandı

Okunma: 424

30 Aralık 2021 16:23
-A

+A

Kırşehir İl Özel İdaresi, 2021 yılı Su ve alt yapı çalışmaları kapsamında yer alan Merkez İlçesi Köylerinin Köy İçme suyu yapım işlerini tamamladı.

2021 yılı KÖYDES Çalışmaları kapsamında Akçaağıl, Kortulu, Seyrek, Ecikağıl, Yeşilli ve Karaduraklı köylerinde Kollektör çalışmaları tamamlanmış olup, ayrıca Tatarilyasyayla köyüne kollektör, yeni depo ve bağlantı hattı ve Yağmurlu büyükoba köyüne ENH hattı ile 30 tonluk depo yapımı gerçekleştirildi.
Sevdiğin köyüne de Kollektör yapımı için işlemler tamamlandı ve en kısa süre içerisinde Kollektör çalışmaları başlayacaktır.
İklim değişikliğinden kaynaklanan kuraklığa karşı daha da önemli hale gelen köy içi içme suyu Kollektör çalışmaları ile 2021 yılı itibariyle toplamda Merkez İlçesine bağlı 25 köyde içme suyu alt yapı çalışmaları yenilenerek Kollektör sistemine dönüştürülmüş ve köylülerimizin hizmetine sunulmuştur. Geriye kalan köyler de ise yapılacak plan ve programlar dâhilinde çalışmalar devam etmektedir. 
Ayrıca Merkez İlçesine bağlı 21 köyümüzde içme suyu kapasitesinin artırılması için Özel İdare ekipleri yoğun çalışma ve gayretleri ile drenaj ve ishale hattı çalışması tamamlanmış köylerin hizmetine sunulmuştur.
 İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz; “Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan İklim değişikliği nedeniyle tüm imkânlarımız kullanarak köylerimizin su problemi yaşamaması için geleceğe yönelik köy içme suyu yatırımları gerçekleştiriyoruz.
    Köy içme suyunu daha dikkatli ve tasarruflu kullanılmasında Kollektör sistemi çalışmasının son derece önem kazandığı bir zamandayız.
İl Özel İdaresi olarak Köylerimizde Kollektör sistemi çalışmalarımıza son derece önem veriyor ve köy içi içme suyu çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Amacımız köylerimizde hemşerilerimize kaliteli su temini sağlamak, su israfını önlemek ve hiç bir zaman su kesintisi yaşatmamaktır.
          2021 yılı KÖYDES içme suyu çalışmaları kapsamında Merkez İlçesi köylerimize yaklaşık 3.300.000 TL’lik içme suyu yatırımı gerçekleştirdik.
KÖYDES programlarımız ile yapılan bu hizmet ve yatırımlarımızın gerçekleştirilmesinde başta Valimiz Sayın İbrahim Akın’a, Merkez ilçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Vali Yardımcımız Sayın Adnan Kayık’a, Köylere Hizmet Götürme Birliği İl Genel Meclis Üyelerimize, Muhtarlarımıza ve köy içme suyu yapım çalışmalarında gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm köylerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku