Güncel

İkinci el araç fiyatlarında son durum!

İkinci el araç fiyatlarında son durum!

Okunma: 864

28 Kasım 2020 16:08
-A

+A

      Ülke genelinde yaşanan korana virüs bütün dengeleri alt üst etti. Pandemi dönemine birçok alanda  tırmanışa geçen artışlar vatandaşları bezdirdi...İlimizde ekonomik piyasayı zor durumda bırakan koran virüs ikinci el araba satışlarında da kendini gösterdi. İlimizde araç almak isteyen vatandaşlar fiyatlardan şikayetçi..."Artık ikinci el aracını satan tekrar araç alamıyor" diyen vatandaşlar bu duruma bir çözüm bulunması gerektiğini ifade ediyor. Vatandaşın umudu piyasadaki son durumda. Son günlerde döviz ve altında yaşanan düşüş araç sahibi olmak isteyen vatandaşın umudu oldu. Umudumuz döviz ve altın piyasasında, "eğer bu düşüş böyle devam ederse ikinci el araç satışlarında da düşüş olabilir" diyen vatandaşlar dört gözle ikinci el satışlarındaki durgunluğu fırsata çevirmeyi bekliyor...
      Yetkililer, Korona virüs pandemisiyle birlikte tırmanışa geçen ikinci el araç fiyatları piyasadaki durgunluk nedeniyle düşüşe geçtiğini savunurken, korona virüsü salgınıyla birlikte yükselen ikinci el araç fiyatları sıfır araç fiyatlarını geçtiğini ve son haftalarda durağanlaşan ikinci el piyasasında fiyatların yavaş yavaş düştüğünün altını çiziyor.
       Yetkililer konu hakkında şu bilgileri aktardı; "Döviz ve altının fiyatının düşmesi, faiz artırımı araba piyasasında pek etkili olmadı. 2. el araba fiyatları hala yukarı seviyelerde seyrediyor. Biz artık fiyatların düşmesinden geçtik, sabit kalmasının bile işimize geleceğini düşünüyoruz. Türkiye’de üretilen arabalarda 1-2 bin TL bir indirim oldu. Ancak pahalı arabalarda ise hiçbir şey değişmedi. 2. el otomobilcilerin çoğu zaten sıfır araba alıp-satmaya başladı. Temiz araba bulamayınca sıfır arabalara rağbet arttı. Bayiler rakamları biraz aşağıya çekmeye başlayınca onlar da fiyatları geri çekmeye başladılar.”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku