Güncel

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

19 Nisan 2018 07:57
-A

+A

     İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 Yılı 2. Olağan Toplantısı Vali Vekili Adnan Kayık başkanlığında yapıldı.Valilik Toplantı Salonunda kurum ve kuruluş yöneticilerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Vekilimiz Adnan Kayık, ilimizde istihdam sorununu önemli çözümler üretmek adına çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
Bir önceki toplantıda alınan kararlar gereği Yürütme Kurulunca oluşturulan eylem planlarının bugünkü toplantıda kurulun bilgisine sunulacağını belirten Vali Vekili Adnan Kayık, “İl düzeyinde mevcut işletmelerin istihdamla ilgili problemlerinin tesbiti, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi de bugünkü toplantıda Kurul üyeleri ile görüşülüp değerlendirilecek.” dedi.
 Ardından, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği toplantı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku