Güncel

İl Müftülüğü'nden önemli duyuru

İl Müftülüğü'nden önemli duyuru

Okunma: 1097

18 Aralık 2020 13:23
-A

+A

      Kırşehir İl Müftülüğü internet sayfası üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde düzenlenen evden kuran öğrenme etkinliği duyurusunda bulundu. Kırşehir İl Müftülüğü tarafından yapılan duyuruda, 8 hafta boyunca düzenlenecek olan etkinliğin haftalık 6 saatten oluşan programın, haftada 3 gün ve günde 2 saat olarak uygulanacağı açıklandı.
     İl Müftülüğü konu hakkında şu bilgileri kaydetti: "Diyanet İşleri Başkanlığı, “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla çevrimiçi Kur’an-ı Kerim öğrenme seferberliği başlattı.
Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Covbid-19) salgını sürecinde din hizmetlerini aralıksız sürdüren Diyanet İşleri Başkanlığı, “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla “Uzaktan Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı” hazırladı.
Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan çevrimiçi eğitim programı, 8 hafta boyunca devam edecek. Haftalık 6 saatten oluşan program, haftada 3 gün ve günde 2 saat olarak uygulanacak.
BAŞVURULAR BAŞLADI
      Eğitim programına dair gün ve saatlerin öğrencilerin taleplerine göre
düzenlenebileceği eğitim programına başvurular başladı.
Programa başvurular, Diyanet İşleri Başkanlığı resmî internet sitesi (www.diyanet.gov.tr) üzerinden alınacak.
“Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” seferberliği kapsamında çevrimiçi ilk ders 28 Aralık 2020’de yapılacak.
EĞİTİM PROGRAMINDA ENGELLİLER UNUTULMADI
      Görme ve işitme engelli vatandaşların da başvurabileceği uzaktan Kur’an-ı Kerim eğitim programına, 14 yaş ve üzeri bütün vatandaşlar katılabilecek.
       Engelliler için seçeneklerin de oluşturulduğu programa, Braille okumayı bilen görme engelliler ile işitme engelliler de başvuru yapabilecek. Ayrıca görme engellilerin durumlarını gösteren bir raporla başvurmaları halinde "Braille Kur'an-ı Kerim Elif-Ba'sı" ücretsiz adreslerine gönderilecek. İşitme engellilerin eğitimlerinde ise özel hazırlanan Elifba cüzü kullanılacak. Programa kayıt yaptıran işitme engelli vatandaşlar, "https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/Documents/Elif-ba.pdf" linki üzerinden kitabın PDF formatına ücretsiz olarak erişilebilecek.
       Programda Kur'an kursu öğreticilerinin yanı sıra vaizler, din hizmetleri uzmanları, imam hatipler ve müezzin-kayyımlar görev alacak.​​​​​​​
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku