Genel

İl Özel İdaresi Karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam etti.

İl Özel İdaresi Karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam etti.

Okunma: 3402

25 Mart 2021 15:42
-A

+A

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz,Dün Saat 11:30 itibariyle toplamda 102 köy yolu  Özel İdare  Karla Mücadele ekipleri tarafından  ulaşıma açılmış olup  mevcut  ilçelerdeki köylerde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

Tipi ve rüzgarın etkisiyle oluşan kar sürüntülerine ekipler  anında müdahale etmektedir.
Geçtiğimiz Gece saat 04:00’dan itibaren yağan kar nedeniyle ekiplerimiz anında müdahale etti. Özel İdare ekiplerimiz halkın ulaşımda sorun yaşamaması için tüm ekipleriyle teyakkuz halindedir.
 İlimiz ilçe ve köylerde dün geceden beri etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy yolları, ekiplerimizin yoğun çalışmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.
 İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, il özel idaresi olarak Merkez ve ilçelerimizde geceden itibaren 9 greyder, 3 bıçaklı kamyon, 7 Beko loder kepçe, 1 loder toplamda 20 iş makinesi ve 25 personel ile Karla Mücadele Ekibi oluşturduklarını ve bu kapsamda etkili olan kar yağışı sonucu yolları açma çalışmasının yürütüldüğünü aktardı. Dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı sonucu Akçakent, Boztepe, Akpınar, Mucur, Çiçekdağı ve Merkez ilçeleriyle bağlı köylerde kapanan tüm köy yollarının ulaşıma açılması için anında müdahale edildiğini ifade eden Genel Sekreterimiz Yılmaz, şunları kaydetti; İlimizde etkili olan kar yağışı sonucu karla mücadele ekiplerimiz dün gece saat 04.00’dan itibaren 102 köy yolumuzun yağan kar yağışı sonucu ulaşıma kapalı olduğunu tespit etti. Hemen başlatılan çalışmalar ile Akçakent, Akpınar, Boztepe, Mucur, Çiçekdağı ve Merkez ilçelerimizde kapanan köy yollarımız ulaşıma açıldı. Tipi ve rüzgârın etkisi ile sürgünden dolayı tekrar kapanan yollarda çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Özel İdare ekiplerimiz halkımızın ulaşımda sorun yaşamaması can ve mal kaybı oluşmaması için, tüm ekipleriyle teyakkuz halindedir. Karla mücadelede önceliğimiz köy yollarının ulaşıma açık kalmasıdır. Gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku