Güncel

İl Sağlık Müdürlüğü'nden önemli paylaşım

İl Sağlık Müdürlüğü'nden önemli paylaşım

Okunma: 1108

10 Aralık 2020 15:58
-A

+A

      Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü internet sayfası üzerinden Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “yakın temaslıların karantina süresine” ilişkin yanlış yorumlar hususunda yaptığı bilgilendirmeyi paylaştı. İl Sağlık Müdürlüğü'nün toplumu bilgilendirmek amaçlı yaptığı paylaşımda "Yakın temaslıların karantina süresinin 14 günden 10 güne düşürülmesi ve PCR testi sonucuna göre 7. günün sonunda sonlandırılabilmesine ilişkin düzenlemeler, uluslararası güncellemelere paralel olarak yapılmıştır." ifadelerine yer verildi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından “yakın temaslıların karantina süresine” ilişkin yapılan değişikliklerin yanlış yorumlara sebep olduğunun görüldüğü belirtildi.
      Bilimsel çalışmalar doğrultusunda Hastalık Kontrol Önleme Merkezi (CDC) ile Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (ECDC) tarafından yapılan güncellemelerin Türkiye tarafından anlık olarak takip edildiği ve rehberlere entegre edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar ifadelere yer verildi:
      “Yakın temaslıların karantina süresinin 14 günden 10 güne düşürülmesi ve PCR testi sonucuna göre 7. günün sonunda sonlandırılabilmesine ilişkin düzenlemeler de yukarıda sayılan uluslararası güncellemelere paralel olarak yapılmıştır. Salgın yönetiminde Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri ve ortak akılla hareket edilmektedir. Tüm kararlarımızın tek önceliği vatandaşımızın sağlığıdır. Karantina süresi ile ilgili yaptığımız güncelleme de bu kapsamdadır.”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku