Güncel

İl Tarım Orman Müdürlüğü'nden ilimizde gıda denetimi...

İl Tarım Orman Müdürlüğü'nden ilimizde gıda denetimi...

Okunma: 181

10 Ağustos 2020 16:42
-A

+A

       Kırşehir'de Coronavirüs (Covid-19) denetimleri ve artarak devam ediyor.
       Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlileri, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında ve Bakanlığın korona virüs (Covid 19) tedbirleri ile ilgili genelgeleri doğrultusunda kontrol ve denetimlerine devam ediyor. Halen içinde bulunduğumuz salgın sürecinde en yüksek tedbir ve özenin gösterilmesi gerektiğinden, halkın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmelerinin sağlanması için İl Müdürlüğü olarak gıda denetim ekipleri, insan sağlığını koruyucu yönde tedbirler almaya ve uygulamaya devam ediyor. Vatandaştan duyarlı olmaları ve tedbir amaçlı gereken kurallara uymaları beklenirken, market, pastane, tekel ürünleri, şarküteri ve çeşitli gıda ürünleri satan iş yerleri denetleniyor.
         Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri gıda ürünleri satan iş yerlerini denetleyerek gerekli uyarılarda bulunuyor.
İlimizde Coronavirüs (Covid-19) hastalığının yayılmasına karşı yapılan denetimlerde, Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince market, pastane, tekel ürünleri, şarküteri ve çeşitli gıda ürünleri satan iş yerleri denetlenerek gerekli uyarılar yapıldı.
Denetimde maske takmanın önemi, açıkta eşya bulundurulmaması, satış işlemleri gerçekleştirilirken eldiven takılması, gelen müşterilere maske takmaları konusunda uyarıda bulunulması konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku